bugün

çocukluğumuzun vazgeçilmezi, belkide 'büyük adam olduktan' sonra da vazgeçilmezi olan çizgi film lerin karakterlerinin tuvalet ihtiyaçlarının olmamasıdır.

öyle bir fiziksel form giydirilmiştir ki karakterlere , şeyleri bile yoktur. ''ordan oraya koşturup dururlar acaba bunların hiç mi çişi gelmez hiç mi sıçmazlar bu lanet şeyler'' dedirtirler insana.

ya da ''bi dakika ben tuvalete gidiyorum şirin baba, gelince devam edelim, çok sıkıştım altıma işiyecem az bekle lan'' gibi cümleler kurmalarını bekleyince acayip göt olmak tır.
yoksa süpermen hiç yemez, sıçmaz, işemez gibi bir izlenim mi verilmek istenmektedir bilinmez.

lan el kadar çocuklar izliyor bunları. işleri güçleri oraya buraya altlarına işemek, sıçmak. çizgi filmleri izleyen bu çocuklar izlediği, özendiği, taklit ettiği şeylerden de bu eylemlerin gerçekleştirilmesini beklemez mi yani? yakında tuvalet ihtiyaçlarını önlemeye çalışan bir toplum yetişirse şaşılmayacak bir durumdur.
uçurtmayı vurmasınlar filminin repliğindeki yalandır. (bkz: ben yapmadim mickey yapti)