1. 1.
  osmanlı medeniyeti manasına gelen 3 boyutlu strateji oyunudur. Türkiye Oyun geliştirici öğrenci grubu bünyesinde yapılan oyundur.
  1402 yılından yıkılana kadarki osmanlı'yı anlatır. grafik motoru ve yapay zeka motoru ile türkiye ilk , kader motoru ile dünyada bir ilk özelliğini taşır. oyundaki yapay zeka motoru sayesinde artık birimler birbirinin kopyası olmayacak,her asker farklı özellikler taşıyacak. Asker duruma göre isyan edebilecek,belirli ölene kadar savaşmayacak belirli yaralanmadan sonra hastaneye gitmesi gerekecek ve kader motorunda ise karşılacağın asker durumu söz konusu olacak. askerlerin karakterleri ve fiziki yapıları tamamen farklı oluyor. yani her asker aynı boyutta ve karektere sahip olmayacak. emrindeki asker istifa bile edebilir. oyunu resmen gerçek hayattaki olabileceklere göre uyarlamışlar.

  yüksek yapay zeka vardır. şayet ülkenizi geliştiremezseniz dahiler doğamaz ve silahı elde edemezsiniz,atom bombasına sahip olamazsınız. bundan dolayı oyunda teknolojik gerilik bile yaşayabilirsiniz. yapımcıların yaş ortalaması 22 civarıdır. iyi bir ekibi vardır. * * *
  (bkz: togog)
  1 -1 ... ankun
 2. 2.
  http://www.civilizationofottoman.com adresinden ekibe katılınabilecek oyun.
  -1 ... meftuni
 3. 3.
  güzel fikirlerle yola çıkıldığı anlaşılan dikkat çeken proje. fakat oyunun lansmanını anlattığını dinlettiren insanlar yapmalı. bu oyun için önemli bir detay. sırf oyunun yapımcısı diye topluluk karşısında konuşamayan -ki olağan bir durum- bir insanın mikrofonu eline alıp sazın teline vurması sadece o an için salonun boşalmasına neden olmaz oyunada büyük zarar verir. ayrıca açık kaynak kodlu ve sizi geliştirmeye davet eden hatta lütfen geliştirme için bize yardım edin diyen içten bir oyundur.
  -1 ... maddox
 4. 4.
  total war serisine benzemesini umduğumuz yerli bilgisayar oyunu.
  ... sen de mi brutus
 5. 5.
  yerli olmasına rağmen ve türkçe bilmeme rağmen ismini anlayamadığım oyunmuş.
  ... alayinaisyan2
 6. 6.
  (bkz: osmanlı medeniyeti oyunu)
  ... uyurken bakan adam
 7. 7.
  iyi bir oyun olacağa benziyor hadi bakalım bi çıkmadı gitti.
  -1 ... ispanakweb
 8. 8.
  Türk oyunseverlerin yakından takip ettiği heyecan verici bir oyun projesidir. Gürcan serbest ve ekibi tarafından hazırlanmaktadır.
  Türk oyun sektörünü bulunduğu noktadan ileri taşıyacağı kesin. Osmanlı imparatorluğunu konu alması, gençlerimize eğlenirken tarihini öğrenmek gibi katkılar yapması açısından önemlidir. Umarız başarılı olur, oyun dünyasında hakettiği yere gelir, destekliyoruz.

  oyun ile ilgili haber linki:
  https://video.uludagsozluk.com/v/civilization-of-ottoman-33175/

  -1 ... tarragon
 9. 9.
  Bugün Facebook'da bayağı ilerlediğine dair haberler paylaşılan oyun.

  Bayağıdan kasıtları ne bilmiyorum da yazanlar da yorumcular da pek bir heyecanlıydı, haliyle beni de heyecanlandırdılar.
  -1 ... asuregibisurat
 10. 10.
  2013'ün başında bu yıl* çıkacağı söylenen yılın bitmesine birkaç gün kalmasına rağmen yapımcılardan hiç ses seda çıkmayan ve muhtemelen hiç çıkmayacak olan türk bilgisayar oyunu.
  1 ... sozlugetelefondanuyeolanadam