bugün

ay olabilir mi öyle bir şey? lütfen olsun çünkü! gerçekleşebilecek en muhteşem senaryo. dünyayı civcivler yönetsin. çok masum ve tatlılar.

görsel
En güzel kaos senaryosu.

#dünyayıcivcivleryönetsin
Çocuk musunuz ya açtıkları başlığa bak..
Hepsi 2 ayda tavuk olurdu. Kesip yerdik biz de.
Keşke öyle bir şey olsa. Çocuk musunuz diyen olmuş, civciv sevmek çocukluksa nolur hepimiz çocuk olalım AMK.

Civcivler kadar masum, zararsız, sevimli varlıklara dünyanın ihtiyacı var. insanlardan tiksiniyorum artık.

Dünyayı civcivler yönetsin kesinlikle. Ciuuvv ciuuuvv diye bağırarak pıtı pıtı koşarlar sadece. Muhteşem.
Dünya önce adam olsun da civcivleri hakedip haketmediğini sorgulasın. Evi arabayı civcivlere teslim edip gitmeye razıyım şahsen.

Civcivler bu dünyanın başına gelebilecek en güzel şey. Aha bak şu tipe.

görsel
Erkek civcivleri tavukçuluk sektöründe faydalı olmadığı gerekçesiyle vahşice katleden orospu çocuğu insan müsveddeleri yok olacaksa bence sakıncası yok. Ecdadını siktiğimin Bebek katilleri! Ha civciv öldürmüşsün ha kundaktaki bebeği. Aynı şey.

Ulan sabah ezanı okunurken dellendirdiniz beni AMK.
Bir şeyin masum olması için zararsız olması ve kötülük yapmaması yeterlidir. Dolayısıyla civcivler ve bebekler evet masumdur. Ha irade konusuna geleceksek o ayrı mevzu. Bilinçli bir masumiyet olmayabilir ama tövbe estağfurullah timsah gibi korkunç ve katil bir varlıkla yetişkin tavuğu bile masumiyet noktasında kıyaslayamayız.
Tavuklar tersine evrim geçirip 15 metre boya ulaşırlarsa insan domalır tavuk gömer. Burada kimse bu canavarlara masum demesin.
iyi de dünya liderliğini niye civcivlere veriyoruz. o civcivin civcivlik ömrü en fazla 2 ay. illa bir canlıya vereceksek kaplumbağaya verelim. öyle galapagos kamlumbağalarına falan da değil. yazıda yabanda gördüğümüz o yerli ve milli kaplumbağaya. görsel aha buna.
"ufak at da civcivler yesin" denilecek bir durumdur.
görsel
Dünya bu masum canlılar için çok kirli ve acımasız. Depresyondan intihar edip ölebilirler.
(img:#2250724) civcivler daha kendini yönetemiyor, sizi nasıl yönetsin? Civcivlerden çok bi beklentiniz olmasın bence.
"civciv çıkacak kuş çıkacak" fimini (1975 Mine Mutlu) anımsatır.
civcivcikk başlarına geçer ve olaylar gerçekleşir. Onun için civcivleri hafife almayın beni çok pis gagalamıştı bir ara. Korkutur.*
hep civciv olarak kalacaklarsa olabilir.
tavuk olurlarsa yerim onları.
6 yaşında civcivim öldüğünde çok ağlamıştım.
(img:#2250742)
Geliyor, gelmekte olan.
adam gagalıyor ama çalışıyor kardeşim. hem kedi ortalığı çok karıştırdı ben yine civcive vericem.