elime toplu bir para geçerse şayet bir yerden, almak istediğim araç olur kendisi.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
güzel arabadır ama bakımsızsa adamı kanser eder. hidroaktif süspansiyona lhm yağı yerine 10w40 yağ koyan ve elektrikten anlamayan mal ustalar yüzünden adı sorunluya çıkmıştır.
2009 sonrası modelde 2.0HDI veya 1.6THP alınmazsa şanzıman ve motor konusunda memnun edemeyecek olan D segment konforlu bir araç.

Aracın Exculisive modelinin konforu;
https://m.youtube.com/watch?v=O5_tCTJX05I
bazı yıllarda üretilenler arasında fabrikasyon air süspansiyon(havalı süspansiyon) bulunan fransız markasının pek tutulmayan d segment aracı.
aynı paraya volvo s60 varken bunu alan mallar var.
2007'den beri aynı kasa ile piyasada olan otomobil.

sonrasında piyasaya çıkan otomobillerin kimi ikinci defa kasa değişikliğine giderken citroen c5 10 senedir aynı kasa ile üretilmekte.
hiç sevmedim. otomatik şanzımanda vites geçişleri belli oluyor. çok yakıyor. sürat yapınca kendini güvensiz hissediyorsun. evet.
en az ofisim kadar iç hacmi olan, yüksek modellerinin tasarımını beğendiğim bagaj konusunda asla küçümsenmeyecek alan sunan güçlü lakin fransız arabası. teknolojik olarak rakiplerine fark atsa bile üzeride fransız gömleği olduğu sürece 2.ellerinde sıkıntı yaşayacaktır.
tasarım olarak çok güzel ancak vites geçişleri berbat malasef ve en full modelleri acayip pahalı..
FIRANSIZLARIN EN SORUNSUZ ARACI... 2008 MODEL SONRASI...
yalnız sanruflusu tercih edilmeli..
Harika bir araba. iç dizaynı konforu yarış arabası modeli ile harika olan araba.
fransız otomobili deyip geçilmemesi gereken otomobildir. fransız otomobilleri de artık belli bir seviyeye ulaştı çünkü.

citroen c5, kendi sınıfının en yüksek performanslı ve en geniş iç hacimli otomobillerinden biridir. psa(peugeot-citroen) grubu son 2 yıldır kendilerini yenilemek konusunda oldukça başarılı adımlar atıyorlar ve citroen'in yeni çıkardığı modeller(c5, ds5, c-elysee) bu konuda çok emin adımlar.

bir kere arabanın sürücü koltuğuna oturduğunuz zaman konforun farkında varıyorsunuz, araba dışarıdan alçak gibi duruyor falan ama buna kanmayın. içi gerçekten çok geniş ve ferah.

performans konusuna gelince; bu arabayı 2.0 bile değil, 1.6 otomatik vites ile tem otobanında ankara-istanbul-ankara arası kullanmış biri olarak söylüyorum olağanüstü bir performansı var. 1.6, otomatik vites, ama performanstan kayıp yok hiçbir şekilde.

"fransız arabalarının kaportası çürük" diyenler için euro ncap testlerinin linki; http://tr.euroncap.com/Pl...8f-447c-b18c-7fe9609ba5f0 . bu zamanda kaporta sağlamlığı konusunda sadece saab ve volvo olağanüstü sağlamlık sunmuş durumda. bunlar dışında yeni çıkan tüm marka ve modeller hemen hemen aynı kaportaya sahip. (çin ve hint arabalarını ayrı tutuyorum)

yani bence güzel bir otomobil.
sınıfının en kötü arabalarından biridir, hacı o nasıl motor o nasıl şanzuman.
tasarımına hayran olduğum model. ne kadar zayıf bir otomobil olsada.
exclusive modeli ile tavan yapmış araçtır. fransız araçlarına soğuk bakan benim gibi insanları yanıltacak bir araçtır. havalı süspansiyonu ile yükseltme alçaltma yapılabilen, her yol şartında aracın yola düz olarak temasını sağlayabilen, masajlı koltuğundan hissedilmeden geçiş sağlayan otomatik vitesine kadar her türlü konforun yaşanabileceği ve değeri sınıfı arabaların çok daha altında olan istisnai bir makinedir.
arkadan görünüşü her ne akla hizmetse bildiğin bmw dir.
1.6 dizel motorları 112 beygir* gücüne 3600 devirde ulaşabilen yegane araba.
c1 e de razıyım. c3 e göre daha güzeldir.
görsel
görsel
görsel
yolda görüp hayran kalarak satın aldığım araçtır. birçok araba kullandım ama bu keyifte bir araba kullanmadım. sakın diğer markaları eziyorum gibi görünmesin. bu araba bmw 5 serisi gibi yol tutmuyor, e kasa mercedes gibi kendi kendine gitmiyor. ama bu arabaya oturduğun zaman rahatlıyorsun. en basit modelinde bile koltuk seni kavrıyor ve saatlerce oturabilmene olanak veriyor. diresiyon hakimiyeti ise mükemmel, tam kontrol araba kullanma zevki pahabiçilemez. ve son olarakta arabanın kasası, arkadaşım 1 yıl olmak üzere hala gördüğüm zaman bu benim mi diyorum. hiç bir arabam bu kadar kendine bağlamamıştı beni. sonuna kadar tavsiye ediyorum.
ford focus alacağına üstüne bir kaç bin tl ile sahip ol aracı. zira 1.6lık dizel motoru ve standart lüks donanımları, bir de yenilenmiş kasasıyla oldukça caziptir. fiyatı da malum. lakin servis kalitesi ve mekaniği kullanıcılar tarafından beğenilmez. dez avantajı bu.
gemi gibi araba...
biraz önce yanımdan geçti hemen koşa koşa eve girdim, bilgisayarımı açtım. sözlüğe girdikten sonra bu başlığı arattırdım ve bunları yazıyorum. betimlemenin içine sıçtım şu an onun da farkındayım.
simsiyahtı...
2006 ağustos'undan beri kullandığımız, fiyat-donanım oranı harika olan, içi hayvani geniş, güvenlik donanımı eksiksiz, hydractive-3 süspaniyonu ile inanılmaz konforlu ve fonksiyonel araçtır. D segmentte sınıflandırılmaktadır.
4.74m lik boyu ile istanbul trafiğinde zaman zaman sorun yaratan, cep harçlığınızı otoparklara verdiren, siyah rengi alındığında tadından yenmeyen Citroen modelidir.
Megane, focus vs. gibi araçlara yakın olan fiyatı ve dolu donanımı cezbedici olup tasarımı insanları birden çok kez kendine baktırabilmektedir.
Kullanılmadan, genelde kulaktan dolma şekilde bok atılan markanın bir modelidir.
Haa yokmudur eksisi vardır köy yolu kıvamında bozuk zeminlerde sert kullanılmamalıdır, narin bir araç olduğunu fısıldar sanki.
orta üst sınıf segmentinde asla ve kat'a para verilmemesi gereken bir araçtır. bir kere fransız otomobilidir ayrıca ikinci elde elinizde patlar.
güncel Önemli Başlıklar