1. 1.
    (bir toptan elbise mağazasında çalışıyorum ) işe giderken sabah sabah canım kola çekti ne alaka bilemedim tabi. ama o kadar dayanılmaz oldu ki bu istek. dayanamadım bir büfeye uğradım. ama ben bildiğin coca cola fasistiyim yani asla başka şey içmem abi coca cola adamdır vs. gel gör ki kargaların dahi bokunu yemediği o saatlerde açık olan tek büfenin coca cola satmiyor oluşu aciydi. Hüzün verdi nalet aksi bir adam etti beni... bufeciye hocam sprite ver dedim. o da yok dedi. abi ne var Allah aşkına sabah sabah asit manyağı edecem kendimi engel olma dedim. Pepsi var gardaş dedi.. eyvahlar olsun. müslümana domuz eti önerdi.. ulan nasi içerim ben. dayanamadım ve dedim ki.. tamam hocam ver hadi uzatma gerginim zaten. ve Pepsi ellerimde.derken ilk o fisssss tissss sesi.. ve ilk yudum .. Allahimmm. neler oluyor. bu tat... ve ben paralel evrendeyim... bu tat beni aldı götürdü.. bı yere geldim cikaramiyorum. çıldıracam neresiydi burası... Buldum..bakkal. Nihat amcanın bakkalı. her boku satanlar dan.. evet seneeeeee hmmm seyyyy evet tamam 1996..Mayıs ayı iyi hatırladım. ohh rahatladım. Nihat amcaya para verdim annem vermişti. Nihat amca bana kutu Pepsi cola verdi. ve evet tamam ilk yudum. ve sene 2018..peki neydi bu arada zamanda yolculuk yaptıran his.. Pepsi alanlara çıkartma verirdi Nihat amca. futbolcu çıkartmaları.. aldım.. italyan defans futbolcu ciro ferrara..bayılırım italyan futbolculara. ama aslında istediğim genç del piero Roberto Baggio falandı. gel gor ki Ferrara da adamimdir. saygı duyuyorum. çıkartmayı aldığım gibi eve kostum. ve mutfak dolabına yapıştırdım.seneler geçti üzerinden.. birgün hayatımı değiştiren bir olay yaşadım. yarım kaldım. boşta durdum. ne şarkı ne şiir ne kitap ne futbol... dünya durdu bitti dönmedi.. derken beklemek anlamsızdı. ve bir kadın vardı ömrümde. gittim evlen benimle dedim. uzatmadi kabul etti. ama yaşadığım eve o kadını getiremezdim.. bende evi değiştirmek istedim. evdeki herşeyi kırdım attım. tam mutfak dolabını kiriyordum. karşımda Ferrara... gülümsedi... durma dedi. yap bunu. yoksa hiçbir şey duzelmeyecek.. mesela dedi baban.. hayli yaslandi.. bu düzelecek mi... hayır... Evlenmeye karar verdin.. hayatinda olamayacak şeyi yaptin..daha ne olacak..... acıma yap... gördüm ki ferrarayla mutlu olamayacam. vurdum ve paramparça.. ilk ve son defa ağladım. ferrarayla ağladım. giden cocukluga gençliğe sacimdaki beyazlara anneme.. ve ferraraya... işte Ferrara Pepsi paraleli hayatımda en büyük acıya ortak oldu... Sevgiler Ferrara...
    ... yasalmermisiyleyaklasankomiser