bugün

(bkz: fakirlik belirten hareketler).
cipsin yanında alınan dondurmanın bedavasını da vermez. puşt!
aynı şerefsiz bedava kolayı vermemek için de çırpınır durur. marketten alışveriş yapıp bakkalın önünden ağır adımlarla geçilerek intikam alınabilir.
çocukluğumu yiyip bitiren gavatlardır. hayır neden yani neden.
alışverişin kesilmesi gereken küçük esnaftır.
bi de sizin almak istediğiniz kola kampanyasının tarihinin geçmiş olması durumu vardır ki evlere şenliktir.
camının kırılmasını göze alan cesur kişidir.
tarihi geçti diye yalan söyler.geçmediğini kanıtlarsın,benden almadın diye mızmızlanır.katli nasiptir.
on kuruş yerine dandik sakız veren bakkaldır aynı zamanda.
aynı zamanda o çıkan kuponu ver bana ben bi bayiye sorayım deyip bedavaya çöken adamdır.
benden almadın git aldığın yerden al derdi bazıları. halbuki ben değilsem de başkası oradan almıştır. ama inanmaz oç. bizi uğraştırırdı bunlar.
- nerden aldiysan oraya git.
+ e burdan aldim?
- nerden biliyim?
+ oc.
- lann!
babanizla alisveris yaparken goturun o zaman veriyor bakkal amca gerci icinden kufur ediyor gibiydi agzi soyle bi kiprdadi.buyuk ihtimalde caktirmadan hesaba gecirdi cipsin parasini

-daha dun aldim ben daha 6 yasindayim zall benim gibi 3 arkadasimi kresin onunden aldi sozlukte yazar yapcam sizi diye..
laik olmayan bakkaldır.
allahın laneti üzerinde olacaktır. ayıptır, günahtır.
Kuzenim başına gelmiştir. Kisaca 25 tl çıkmış ve vermemiş 50 krş çıkan cocuga ise vermis olan bakkaldir.
Çocukluğumda lojmanın hemen dışındaki bakkaldır. Büyüyünce içip içip itinayla camı çerçevesi indirilmiştir.
haktan hukuktan haberi olmayan sadece ay sonu yapacağı kârı düşünen bakkaldır. oç mudur bilmem ama adam değildir.
güncel Önemli Başlıklar