1. 1.
    penceresinden pokemoooon diye bağırarak atlayan çocukların olduğu dönemlerde, üzerinde 'boş yok' ibaresi bulunmayan ve sadece bazılarından taso çıkan cipslerin elle yoklanarak tasolu veya tasosuz olduğunu anlamaktır.
    10 -2 ... the joker
  2. 2.
    ey gidi günler... bizim tükkana çocuklar gelirdi mıncıklarlardı cipsleri taso var mı diye, e ben de kızardım izin vermezdim babamın tembihi üzerine. yok ya, direkt "babaaaaaa" diye çağırırdım herhalde. Tabi kendime alırken durum başkaydı. Bi güzel incelemeden geçerdi hepsi.
    3 -1 ... mhmtslmz
  3. 3.
    2000lerin başında benim gibi bir çok çocuğun uzmanlık alanıdır. hatta bazı çocuklar olm ben cipsin içini görüyorum gibi çeşitli zamazingolar uydurarak popüler olmuşlardır bu dönemde.
    2 -1 ... cliffburton
  4. 4.
    cipslerin hepsini kırmak suretiyle gerçekleştirilir. tabiki bakkal tarafından kovalanılır.
    2 ... catstark
  5. 5.
    cips ambalajına kulak dayanıp,yapılırsa daha profesyonelce olur.
    (bkz: hissettim var)
    2 ... umutlama
  6. 6.
    cipslerin arka tarafını parmaklayıp taso olduğunu anlamanın kardeşidir.
    1 ... terekeme
  7. 7.
    bu fiil içerisinde bulunurken market sahibine yakalanılırsa ''Cipsler kırılıyo sonra kimse almıyo''azarı işitilir.Sonra da ''ben çok sıkmıyorum bakkal amca ya cipsleri kırmadan bakıyorum.''cevabı verilirdi.

(bkz: o eski günler)
    ... kasim
  8. 8.
    (bkz: pokemon devri çocukları)
    2 ... 10ur
  9. 9.
    Cips taso için alınıp taso alındıktan sonra cips bakkalda bile unutulabilir bu tür durumlarda.
    1 ... cahilbisikletci
  10. 10.
    (bkz: düz adam)
    4 ... pepe