bugün

Çocuk kanalı içinse gayet normal. iyi bişey.
Çocuklar çok zeki ve orada gördüğünü unutmuyor markete gidince istiyor.
Ve onun için zararlı.
sağlığa zararlı her ürün rtüklenmeli ki çocuklarımız bu reklamları görünce iştahı kabarmasın, zehirlenmesin.
Bu ürünlerin reklamı degil üretimi durdurulmalı.
Fast food a da yasak getirsin. O da zararlı ve çocukları, gençleri yanlış beslenmeye özendiriyor.
Asıl çizgi filmler yasaklansin derim çünkü ahlaksız,iki yüzlü şarlatan bati çizgi filmin içine subliminal olarak sike,taşşağa benzer şekillerle çocukların bilinç altına sex düşüncesini pompaliyorlar aman dikkat.
vakti zamanında devlet bahçeli'nin dile getirdiği yaraya parmak basmıştır:

"sabahleyin evden çıkıyorsun. televizyonlar zaten tüketim ekonomisinin televizyonları. bu televizyonlardaki reklamı, özellikle gıda mallarının reklamını seyrederken 'bunu evinde bulan var mı, yok mu?' diye düşünen yok. evinizde çocuklar, televizyonun karşısına dizilmiş oturuyorlar. karşınızda reklamlara çıkan çocukların elinde çikolatalar, püskevitler... birbirlerine ikram ediyorlar, birbirleriyle yiyorlar, şakalaşıyorlar. o çocuk aklından geçiriyor. 'benim de bir çikolatam olsa, benim de bir püskevitim olsa.' diyor. 'anne, bana niye almıyorsunuz?' diyor, 'bizde niye yok?' diyor. sabahleyin giderken evden çıkan babasının ayağına sarılıyor. 'baba' diyor, 'bu akşam da bana bir çikolata, bana bir püskevit getir.' diyor."
döner lahmacun hamburger reklamlarına ne olacak o zaman
güncel Önemli Başlıklar