1. 1.
    'Şeytan çıkarma' bahanesiyle cinsel tacizde bulunan rahip gözaltına alındı
    italya'da "şeytan çıkarma" ayini yapma bahanesiyle aralarında 14 yaşında bir kız çocuğunun da bulunduğu kişilere cinsel tacizde bulunan bir rahip gözaltına alındı.

BBC Türkçe'den Övgü Pınar'ın haberine göre rahibin şeytan çıkarma bahanesiyle savunmasız durumdaki kişilere fiziksel ve cinsel tacizde bulunduğu, bir televizyon programının araştırmasıyla ortaya çıktı. Le Iene isimli programda, Barone'nin "şeytan çıkarma" ayini yaptığı kişilerden biri olan 14 yaşındaki kız çocuğunun kardeşinin ifadelerine yer verildi.

http://www.cumhuriyet.com...hip_gozaltina_alindi.html
    2 -1 ... tarkan filmindeki ahtapot
  2. 2.
    Sadece islam degil tum dinler insanligi kotu yola sevkediyor derken bunu kastediyordum.
    7 -11 ... crossovers
  3. 3.
    şeytanı çıkartmak için çomakla dürtmüştür alttan.
    6 -1 ... ibni maymun
  4. 4.
    sapık sapıktır papazı, imamı yok.
    9 ... kingkong76
  5. 5.
    Gerçek Hristiyanlık bu değil.
    4 -2 ... dinsiz kitapsiz kafir
  6. 6.
    Arkadaş, insanın yaptığı yanlışı neden dine bağlıyorsunuz bir anlasam.

Ulan, köpeğe tecavüz eden "dede" de müslüman.

Köpeğe aş evi açmış, kaynattığı etin suyuna ekmek banıp yiyebilecek kadar temiz olduğuna inanan dayı da.

E şimdi Biz neye dayanarak "din işte insanı böyle yapar!" Diyeceğiz?

Taciz, tecavüz, zulüm vb. Konularında, insanların (ne kadar insan diyebilirsek) ne zaman yaptıklarından dinlerini sorumlu tutmayı bırakacağız?

Bir insanın ruhu pisse, pistir. Bu da onun sınanmasıdır. Cezası da mutlak ki vardır.

Ama insanların yanlışları, dini yanlış yapmaz.
    Bu şerefsizlerin, dini gerektiğince bilmediği / uygulamadığı sonucu çıkar burdan.

Sapla samanı karıştırmayın çocuğum.
    11 -3 ... kiminfeykiyimki
  7. 7.
    http://gowikipedia.org/wiki/Spotlight_(film)
    bununla ilgili bir film var
    Hikâyeyi takip eden Spotlight Takımı, Massachusetts'de Roma Katolik rahiplerinin çocuklara yönelik olan cinsel tacizlerini ve bunun Boston Başpiskoposluğu tarafından gizlendiğini ortaya çıkarır. Çalışmalarını genişleten takım sübyancı papazları iyileştirmeye çalışan eski bir rahip sayesinde Boston'da yaklaşık 90 tane tacizci papaz olduğunu öğrenir. Araştırmaları yoluyla listeyi 87 isimle şekillendirirler ve kurbanları aramaya başlarlar. Takımın araştırmalarına 11 Eylül olayı engel olunca hikâyeden biraz çekinmeye başlarlar. Sonra hikâye tekrar kendini toplamaya başlar ve Michael Rezendes (Mark Ruffalo) bazı belgeler keşfeder. Sorunun farkında olan Kardinal Law bunları görmezden gelir.
    1 ... tarkan filmindeki ahtapot
  8. 8.
    my name is khan filminden kısa bir repliği hatırlattı bu bana:

“Dünyada sadece iki tür insan vardır. iyi şeyler yapan iyi insanlar ve kötülük yapan kötü insanlar. insanlar arasındaki tek fark budur.”
    4 ... cokzararli
  9. 9.
    (bkz: spotlight)
    1 ... fridanin biyigi
  10. 10.
    spotlight izledim ve etkileyiciydi ya ilk defa bugün izledim hoştu.
    bir taciz haberi.
    -1 ... tarkan filmindeki ahtapot