bugün

görsel

Çalıştığı fabrikada mesai arkadaşı genç kadına 'Hayırlı sabahlar' mesajı atan evli işçi, kadın işçinin şikayeti üzerine işten atıldı. Mahkemenin 'kıdem ve ihbar tazminatı ödenmeli' kararı Yargıtay'dan döndü. Yüksek Mahkeme, şahsın "Tamam hakkını helal et, bir an bastırdığım duygularıma yenildim" ifadesini cinsel dürtülerle yazdığına dikkat çekti.

https://www.haberler.com/...-kovuldu-13719937-haberi/
Adam yürümek amacıyla mesaj atmış bu kesin ama bu illa ki cinsel dürtülerle atılmış olmayabilir.
Bir kezbanın yüzünden daha birinin hayatı karardı dedirtir. Ne değerli ammış arkadaş. Çalıştığım yerde de var böyle tipler ve mümkün olduğu kadar az muhatap oluyorum. Kezban ölse su vermem, bu sülüklere selam bile vermeyin.
"Şeftalü gibün emcüğümü sikecükle."
4857 sayılı iş kanunu'nun 25/ıı. fıkrasının c bendi uyarınca iş sözleşmesi sona erdirilen işçidir. bu maddeye göre sona erdirilen iş sözleşmelerinde işverenin savunma alma yükümlülüğü dahi yoktur, haklı ve derhal (bildirim sürelerine uyulmaksızın) fesih yoluna başvurabilir. yine de işveren savunma almış, olayın özünü anlamış ve nokta atışı yapmış. haberin içeriğini tam okumak, dosyayı anlamak gerekli. işçinin evli ya da bekar olmasının ise dosya açısından değeri bulunmamaktadır.
O yaştan sonra gelen Abazalığın aptallığıdır.
Oysa "bastirdigim duygularıma yenildim" gibi bir cümle kullanmasa basit bir uyarı ile mevzu kapanırdı, en azından tazminatını alabilirdi.
Amcı olmak dikkat gerektirir. Sinsi olacaksınız, çakal olacaksınız, köpek olacaksınız, orr.
Mesaji atan ali koç kalibresinde biri olsaydi yine sikayetci olacak miymis o kezban? Kizi yasindaymis siktirin gidin lan
Adam kendi itiraf etmiş. "Bastırdığım duygularıma yenildim" demese sorun yok. işle alakalı bir soru soracaktım falan der konu kapanırdı. En fazla uyarılırdı o da. Kendi ayağına sıkmış mal.

Edit: mesajlaşmalarının tamamını okudum. Resmen yürümüş mal. iş ciddi olunca da kardeşim ayağı çekmiş göt.
O da hayırlı sabahlar diye mesaj atmasaymış.
Evli bir erkeğin herhangi bir kadına özelden hal hatır sorması kadar gereksiz bir şey yok. Kimse ne sizin mesajınıza muhtaç ne de bu bir jest. Ya ne var ki bunda diyen batı özentisi bir sürü kadın ya da erkek çıkacaktır. Burası türkiye arkadaşlar uzaktan birine el sallasanız benimle sevişmek istiyor diye yoldan geçen biri bile üzerine alınır.
iş dünyası, hayatın kurallarının en acımasızca işlediği örneklerle doludur. Maalesef. Duygular, ah o duygular, Tazminat yakan duygular, Yürüyemeden dımdızlak ortada bırakan duygular. Neyse tevbe et kardeşim. Bak en azından yol yakınken işini bitirmişler ilişiğini kesmişler. Yoksa duygularına kalsaydı o iş "günaydın hayırlı sabahlar" kadar masum kalmazdı. çok daha kötü sonuçlara sebep olabilirdi. Çünkü yürüdüğün yol yol değil. Madem o kadar hoşuna gidiyordu adam gibi davransaydın. Önce Gider boşanırdın, sonra insan gibi talip olurdun. Ama yine işyerinde değil. Özelde. Kabul eder etmez ayrı konu. Ama en azından mağdur olmazdın. Aynısını sana yapsalar hoşuna gider mi? Gitmez. Eee? Niye bedavaya yaktın hakkını?? ille de illegal olsun. Olsun ama öyle yaparsan böylesi kaçınılmaz olur..
Bir kere taktik yanlış. Dört ya da beş hafta her cuma günü, resimli hayırlı cumalar mesajları gönderecekti. Beşinci hafta sonunda hayırlı sabahlar mesajı yollayınca kadının beyni subliminal mesajı aldığı için yadırgamayacaktı. En azından adam savunma dilekçesine ben cumaları da hayırlı cumalar mesajı atıyorum deyip belki sıyrılabilirdi.
Not: cinsel dürtünü skim it.
Adam kesin tipsiz biri yoksa o kezo şikayet etmeyi bırak ayırır beklerdi ...
Bir erkeğin bir kadına yürümesinin suç olup olmayacağı sosyal konumuna bağlı anlaşılan. Anasını siktiğimin itleri. Bu adam resmen madur olmuş, bunu savunanlar da net orospu çocuğudur.
Olayın tamamını bilmiyoruz ama haberin devamından ve adamın açıklamalarından anlaşıldığı üzere belli ki sadece masum bir hayırlı sabahlar mesajı değil. Kadın rahatsız olduğunu belirttiği halde adam mesaj atarak rahatsız etmeye devam etmiş. Ve toksik eril bireyler hiç vakit kaybetmeden başlamış kadına kezban damgası yapıştırmaya...Çünkü her durumda kadın suçlu onlara göre.

Olaya gelince, açıkçası oh canıma değsin dedim içimden. Emsal olsun ve kadınlara rahatsızlık vermemeyi öğrensin herkes!
güncel Önemli Başlıklar