bugün

Ülkenin yoksulluk sınırını artık bir şekilde hepimiz öğrendik, peki ülke olarak cinnet sınırımızı bize anlatabilecek bir kurum var mı? istisnasız hepimiz cinnet sınırındayız ne kadar çabuk sinirlendiğimiz ne kadar çabuk köprüleri attığımız ortada, anlayamayanlar mesela sokağı izlesin, taksicinin elinde levyeyle hemen arabadan inmesini bana başka türlü neyle anlatabilirsiniz yada esnafın sorunlu müşteriye hemen çemkirmesini? Dikkat edin öğretmenlere uyarmadan sınıftan atıyor öğrencilerini, iett şoförü vatandaşın otobüsten inişini bile bekleyemiyor, her hangi bir çağrı merkezini aramışsınızdır hepiniz "konuşmalarınız kalite standartları gereği kayıt edilecektir" cümlesini de bilirsiniz, toplamda 2 saniyelik bir cümle hepinizin ruhunu daraltmıyor mu? Bir web sitesi 3 saniye geç açıldığı zaman bilgisayarı camdan mı atsam yere mi vursam diye aklınızdan geçmiyor mu? Biliyorum size sorduğum soruların cevaplarını, ülke olarak gerginliğin sınırındayız cinnete komşu yaşıyoruz her an birimiz, bir yerde çileden çıkabiliriz ki zaten "benim kırmızı çizgilerim var" klişesi de bu durumun doğurduğu bir uyarı cümlesinden ibaret.

Sebebi ne bunun, neden bu kadar gerginiz? Siyasetin kirli oyunlarından değildir her halde, hayır hayır eğitim sisteminin can çekişmesi de olamaz, sağlık sektöründe ki aksaklıklarla ne alakası var, kredi borçları geçim sıkıntısı hiç olamaz, katliamlar terör eylemleri yanından bile geçemez, gençlerin ölmesiyle de alakalı olmamalı, ifade özgürlüğünün olmayışı bu durumu enterese bile etmez, parasını ödediğin internet tv kanalı vs gibi hizmetlerin parasını fazla fazla öderken vadedilen hizmeti alamayışın ve akabinde bu itirazlarının karşılıksız kalması da değil, tecavüzcünün yolsuzun hırsızın koruyucusu haline gelip, garibanı öğrenciyi mağduru dahada mağdur eden yargı sistemi de değil, her gün gelen zamlar asla değil... Evet arkadaşlar cinnet sınırında yaşamamızın sebebi bunlar değil deli misiniz siz? Bunlar insanı cinnete sürükler mi hiç? Ülkece cinnet sınırında olmamızın tek sebei var, AT evet evet AT.
Atımı vurduran söylem.