1. 1.
    Cinler tarafından korunan definelerdir. Cinler bu definelerin yerini belli şartlar karşılığında insanlara gösterirler. Genelde ise pis şeyler isterler.

Mesela kuran a aykırı bir şekilde ayetin tersten okunması veya iki kardeşin ilişkiye girmesi veya haşa kuran a pislemek gibi. Bunların bi kısmı zaten insanı dinden çıkarır.

Bu defineleri kafir cinler sahiplenir. Bazen de insanlardan çocuk isterler. Altın karşılığında çocuğu isterler. O çocukta cinlerin çocuğu olur ondan sonra.
    5 -10 ... aydinoglu ventage
  2. 2.
    altını versin çocuğu veririm. çocuk yine yaparız, dert değil.
    1 -4 ... get rekt
  3. 3.
    Bilekliğime çökerlerse ağız burun dalarım lan.altının gramı fırlamış,başlatmasınlar definesine de sahiplenmesine de.
    2 -1 ... kitsune youkai
  4. 4.
    (#40122200) iyi kahkaha attım. lan bunlara inanıyor musunuz harbiden? iki kardeşin ilişkiye girmesini isterler ne lan *

edit: siz defineyi bir bulun ben tek başıma girmezsem şerefsizim. yayılan kimyasal gazlar halisülasyon gördürüyor adama. oksijen tüpü vb koruyucularla yapılır o iş benim bildiğim. lan bizzat tanıdığım danimarkalı ve isveçli define avcıları var. bunları anlatmaya utanırım adamlara. mal mısınız lan siz? sinir oldum gece gece.
    5 -2 ... lennonmccartney
  5. 5.
    inanmadığım hadise. Cinlerin işi yok define mi koruyacak. Bu hurafeleri ben de duydum
    -2 ... cimbomlu yazar
  6. 6.
    götüne mi sokacak ipneler, bıraksın bulan bulsun.

cinin ne işi olur altınla, kambiyo mambiyo da kovalıyor mu bunlar...
    ... hayis zayeb
  7. 7.
    Defineyi oraya koyan kişi tarafından yaptırılan büyü sayesinde cinlerin sonsuza kadar orayı koruduğu söylenir. Yani kafasına göre ben gideyim de burayı koruyayım demiyorlar. Ha inanmazsın o ayrı.
    3 -1 ... barkhausen krakeri
  8. 8.
    Sahiplenmezler.

Cahil insanlar define bulmak için cinleri kullanır.
    ... hot male
  9. 9.
    Çoğu zaman definenin yerini değiştirirler. Rahmetli Dedem bu olaya şahit olmuş. Anlatıyordu.
    4 ... kale3112
  10. 10.
    saçma gibi gelse de doğru tespittir.
    böyle yaşanmış hikayeler duydum çok bende. özellikle trilye tarafında açık açık zina yapanları vardı. gidenler bilir hani o ketendere tarafındaki ıssız bölge. ganimeti kaldıranlar da var, cinlerin oyuncağı olup dinden çıkan da.
    ama defineyi bulanlar da bir nevi şeytana satıyor ruhunu.

bu dünya sadece insanlar yaşamıyor. kitabı okuyun.
    3 -1 ... gina carano