bugün

doğrudur. daha bir kere göremedim.
çünkü ateistler zaten yoldan çıkmıştır. cinler inançlı, iyi, nur suratlı, pamuk kalpli insanları rahatsız etmek için gelirler.
çünkü yoktur, sadece korkanlar bir şeyleri onlara benzetir o kadar, korkmayın bak bakalım kimse geliyor mu?
şimdi buraya bir şakirt gelecek ve;

'' ne sanıyosunuz pis atayizler o allahın bir kendini göstermeme taktiyi, gösterseydi cinleri hemencecik inanıverirdiniz ''

buna yakın bir şeyler zırvalayacak.

neyse, cinler periler falan hurafe bunlar abicim.

edit: sandığımdan erken damlamışlar (bkz: #25082840)
insanin korkularinin vucut almis ornekleri
(bkz: cinler)
(bkz: uzaylilar)
(bkz: koca ayak)
(bkz: gulyabani)

inanclarim dogrultusunda cinlere inanirim fakat her gorulen cin olsa vay halimize.
(bkz: kiyamet geliyor desene)
cadı gibi saçma sapan hayali yaratıklar olduğundandır. fiziki dünyada yoklar. allah'ın yarattığı bir evren, zaman var. ama bilime bakarsak o evren bu evren ve zaman değil. bi' yarattığı ilk insanlar var, ama bilime bakarsak bu dünyadaki insanlar olmadığı kesin. yani allah var, yarattığı evren ve canlılar var. ama bunlar teolojik açıdan var. * bilimsel ve realite açısından değil. cin de teolojik bir varlık. fizik, kimya ya da biyolojiyle alakası yok. bu zamana kadar var olduğu bilinen 33 milyondan fazla tanrı ve 10 bini aşkın din gibi.
cinlerin yaşam tarzına, şekillerine girerseniz 7.yy arap politeizmini göz önüne almalısınız. 21.yy açısından hurafe, saçmalık, ruh emicilerden farksız yaratıklardır. mantıkla bakan reformcu müslüman cini sembolik sayar, ama 500 yıl içinde allah ve varlığı bile sembolik olacak.
korku oluşturmak için üretilmiş hurafe. kimsenin gelip gittiği yok efendim. hayatta daha mühim şeyler var. mesela zaman akıp gidiyor.
Şahsen, cinler tarafından rahatsız edildiğini iddia eden bir ateistle karşılaşmıştım. Çelişki mi? Sonuna kadar. Ama bu şöyle bir durum olduğu gerçeğini değiştirmiyor:

(bkz: adamın gol diyor)
eti cin kadar şekerli ve tatlı birşeyse buyursun gelsin. âmâ yok öyle birşey diyorsanız beklentiye sokmayin derim.
Saçma bir düşüncedir. Misalen müslüman olan ben görmedim geldigini bana.
hallüsinayson sanıyoruz.
ya da onlar Hallüsinasyonu cin sanıyorlar.

hallüsinasyon teorisi uyku felci konsepti altında daha mantıklı geliyor, ya da cinler cidden psikopat. (bkz: uyuyan magdurun başında kahkaha atmak)
(bkz: bu ateistlere neden cinler musallat olmuyor)

not : başlık açmadan önce birde arama yapsak...
nerden biliyoruz cinlere ateist gelmiyor amk..

adam cin görünce imana mı gelecek sanki? delirdim halüsinasyon görüyorum diye düşünür herif.
var olmadıkları içindir.
cinlerin bile ateistleri sallamadığı durumdur.
Üzücüdür. Bizim gibi imanlılara gelir anca.
kesin bir gerçektir.

annemin cinli dediği ve hatta teyzemi ve en şaşırtıcısı babamı bile cinli olduğuna inandırdığı odada günlerce yattım, kalktım, cin filan görmedim. tosur tosur uyudum yeminle.

oysa saydıklarım cin gördüklerine kesin emin idiler. gitmedik ne doktor bıraktılar, ne hoca...
bana da hiç gelmedi. aslında gelse bilgi alırdım ondan. adam gibi karşıma alır derdim, sorardım derdin ne senin diye ama gelmiyor işte.

nedense hep köylü kesime gidiyorlar ve nedense hep inananları çarpıyorlar.

la bide bizi çarp, ölür müsün?

hem neden ayrımcılık yapıyor onu da anlamış değilim.

cidden olsa gelse, ben konuşurum.

konuşulmaz demeyin, bunlardan bilgi aldığını iddia eden, konuştuğunu söyleyen insanlar gayet var. şizofren olabilir ama koca bir kitle bunlara inanıyor.
diğer bir ispatı da anamın tüm uyarılarına rağmen tuvalette kitap okumaya bayılmama karşın hiçbir sıkıntı yaşamamamdır. ne kadar uzun kalırsam kalayım, ne gelen var, ne giden...

oysa müminler öyle mi? ödleri patlıyor iki dakika fazla kalacaklar diye.
gavuru cin çarpmaz müslümanıda vampir ısırmaz. her toplum kendi korkularını yaşar ama aslında hepsi masaldır.
olum şimdi büyük konuşmayalım evde yalnızım zaten amk.
(bkz: Gavuru cin çarpmaz bizi de vampir ısırmaz)

Bir müslüman olarak bana da gelmemesi.
Size de hiç çift başlı ejderha gelmiyor öyle düşünülmesi gereken başlık.
Neden acaba inanmadıkları içinmi gelmiyorlarmiş. Bildiğim kadarıyla gelirlerse ateistlerin varlıklarını kabul etmeleri ardından da yaratıcının varlığının kabul edilmesi geleceğinden işlerine gelmez dolayısıyla beklemeniz çok safca olur. Siz beni dinleyin kıymetli vaktinizi boşa harcamayın aga.