bugün

beyin tutukluğu yaşayan kişidir. allah'ın kitabında "cin" diye ifade ettiği varlığa aklınca sansür uygulamaktadır. dinsizliktir, zındıklıktır...

ayrıca "cin" kelimesi arapçadır, cim ve nun harflerinden oluşur, yani 3 harfli değil 2 harflidir. aradaki "i" sesi harf değil harekedir.

Allah'ım ben bu kadat zeki iken diğerleri neden bu kadar kıt ki? hikmetinden sual olunmayan yüce rabbim!
öküz oğlu öküzdür.

kaldı mı bunlardan ak...
korkaktır. cin derse cinlerin geleceğini sanmaktadır.
"bu kadat zeki" insanların ve de benim hayret ettiğimiz durumdur. cin işte lan var mı ötesi? neden bize zararı olsun ki adıyla hitap etmemnin?
insanlara neden 5 harfliler demiyosun o zaman hıyarto sorusunu sorduğum kişiliklerdir.
tamamen anne baba öğretisidir. asıl kabahat onu eğitendedir. çocuğa saçma sapan batıl inançlar kazandırırlar. yazıktır.
bende mesela dört harfliyim. enes. dört harf. mis.
Şeytana 6 harfli diyenden daha akıllı olandır.
(bkz: kötünün iyisi)
supernatural izlemeyen insandır.
Ne diycez osman mi diycez de diyebilir. Sorgulanmasi gereken cinlere inanip 3 harfli denmesini mi sacma, irkci vb. Buluyorsun yoksa halk inanışı olduguna inandigin bir seyin halk inanisindaki soylenme seklinden mi rahatsiz oluyorsun.
3 harfli bir kelime için 5 harfli diyecek halleri yok diyerek düz mantığın sınırlarını zorlamak istiyorum.
üç harfli demezse cinin anında yanına gelip kendisini rahatsız etmesinden korkan insandır.
gerizekalı değildir. konunun bu kadar da abartılmaması gerekir bence dinsizliktir, zındıklıktır ifadesi nedir ? şunu bilmenizi isterim ki bir müslüman cine 3 harfli diyorsa ve siz ona dinsiz diyorsanız siz dinden çıkarsınız. din adamı deiğilim ama yaygın inanç cin deyince varlığın geldiği söylenir onun için insanlar 3 harfli der.
gerizekalı demesem de algılama,sorgulama ve düşünme yetisi düşük insan diyebilirim.söylenmesinde bir sakınca varsa kur'an-ı kerim'deki cin suresine üç harfli(ler) suresi mi diyeceğiz?sakınca olsaydı bu sureye bu ad verilmezdi bence.bir de eti cin'e eti üç harfli,cin ali'ye de üç harfli deme gereği doğuyor.allah'a iman ve dualarımız bizi korur.
hayir gerizekali degildir ancak sunu bilmesi de gerekir din de 3 harflidir, bu yuzden bence pek kullanilmamali ayrica diger arkadaslarima da katiliyorum. cin demek sorun olsaydi buyuk kitap kur'an-i kerim de cin suresi olmazdi ancak 3 harfli diyen bi insana gerizekali demek dogru olmaz.
-----spoiler-----
-insanın içine 3 harfli başka ne kaçabilir ki?
(kardeş payı sezon finali)
----spoiler---

evet gerizekali insandır. kuranda cin olarak geçen varlığın adını söylemekten korkar. çünkü cinler anildiklari yere gelirler. cinlerden kurtulmak için sure ve dualar var fakat cinlerle ilgili bilgisi çarpma ve uykuda halvet olmayla sınırlı olunca bu insanlardan her türlü sacmalik beklenebilir.
Reklamlar da eti cin deniyor şimdi cinler 75 milyon a musallat mı olacak?