bugün

Türkiyede memurlar yaşar hayatı mühendis ve üreten adamlar ise sürünür işçi sınıfına sokulur ama ne hikmetse sistemden hep şikayetçi olan yine öğretmenlerdir.
Bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olan, atatürk'ü baş öğretmen kabul eden zihniyetten öğretmen maaşını sorgulayan , öğretmen indirimine laf eden ergen liseli zihniyetine. Vay be.
Ögrenci indiriminin ögretmene göre daha fazla olması gerek. Adam param yok diye geziyor gün boyu ögrenciyi azarlıyor, odaya gidip cayını icebiliyor ay sonu 2800tl maas kebap.
3000 tl maaş alan bir kesime indirim yapmak başlı başına bir rezalettir. aynı şirket şehit ailelerine ve gazilere indirim yapmamaktadır misal. bir dönem bünyesinde çalışmışlığım olduğundan biliyorum korelilere satıldıktan sonra boka sardı iyice cinemaximum.
rezalet puanım 1/10 onu baştan belirteyim.

öğretmenlere indirim yapılmasında bir sakınca yok ama keşke öğrencilere de aynı güzellik yapılsa denmeli burada. ayrıca hayatınızı cinemaximum'da izleyeceğiniz sikik gişe filmleriyle harcamayın. harcayacaksanız da maximum'a o kadar para bayılmayın. avm'den dışarı çıkın, sokağa bakın.

(bkz: beyoğlu sineması)
ya bu öğretmenler haftada 3 gün derse gelip kalan vakitlerde aldıkları binlerce lirayı ezecek mekan bulamadıkları için sinemadan böyle bi jest olmuş ne var bunda. öğrenci türkiyede sevilmez , ittir puşttur. öğretmenler cicidir.

ya geçen şey duydum kahkaha attım amk. bu öğretmenler polis çevirmelerinde felan buyrun memur bey ben öğretmenim diyip kurumsal kimliklerini kartlarını felan gösteriyomuş ahahah doktor veya savcı hakim olsan neyse gösterirsin de , sen öğretmen olarak neyin kafasındasın ya ahahahahahahahaha. düne kadar fen edebiyatta eş dostla batak oynayan adamdın amk.

- ehliyet ruhsat lütfen
+ buyrun memur bey bu arada öğretmenim ben
- ...?
+ öğretmenim ama...
- ??
ona kalırsa 4500 lira maaş alan polis toplu taşımaya ücretsiz binerken asgari ücrete calışan hatta daha aza çalışan belediye işçileri kartsız binemiyor.

takıldığınız şeye bakın.