bugün

Belli başlı bazı durumlarda maruz kalınan, Kurtulması çok zor olan bela.
Bazen kulağıma bağırıp gidiyor hayta. Neden böyle yapıyorsun dostum dediğimde de hiç cevap vermiyor. Centilmenlik hanım efendilik nerede kaldı efendim.
Palu family 2. Sezon uzantısı sanırım
yok öyle bir şey. sende sadece hikayeler duydun ama kendin bir şey yaşamadın değil mi? çünkü yok.
Hiçbir zaman olmayacak olan şey, istediğiniz cinci hocaya gidip kendime musallat etmek istiyorum yap bunu bana bekliyorum diyin adamın tutuştuğunu göreceksiniz. Asla yapamayacak çünkü.
(bkz: gah sehter lan)
uykuda salya akıtılmasına ve kulak çınlamasına neden olabilir. Ayrıca şeytani sesler çıkartılabilir ya da yatakta çırpındırtabilir. Kuru fasülye yiyip osurmak en kesin kurtuluş yoludur.
söğüte gitmenize neden olabilir.
üzerine 10 12 yıl araştırmalar yapıp 100lerce vaka inceleyip bilgi sahibi olmanın bile tehlikeli olduğunu öğrendiğim paranormal olay.

insan hayatına doğrudan etkileri kişilerin farklılıklarına göre değişkenlik gösterir. o yüzden dikkatli olmak gerekir. en makul ve mantıklı olanı, bu konuda arkadaş sohbetlerinden, efsane ve hikayeler anlatıp dinlemekten ileri gidilmemesidir.
cin tasallut ederse kimse kurtaramaz.
gerçekliği eksi hanelerde olan bir musallat türü. bir şehir efsanesidir.
Komik değil, büyük korku verir. Evet.
darısı başına.
Bir insanın hayatını mahvedecek seviyeye ulaşan musallat. En ağır halinde, ya cin kuyusuna atılırsınız ya da cinler tarafından boğularak öldürülürsünüz. Evet.
Cin musallat olması için sizin onlarla ugrasmaniz gerek yoksa sizi sikine takmaz cinler.
Farklı şekillerde oluşur. Kimine hafif kimine ağır musallat olur. Evet.
sinop'ta bir hocayla tanıştım bundan birkaç sene önce. o zaman bizim gruptan samimi bi dostumuzun nişanı olacak işte gittik ettik falan kısa geçiyorum; bunun nişanlanacağı kızın (adı şeyma) yakın akrabasının ruhsal problemleri var. bizimle aynı yaşta sayılır, konuştuk muhabbet etmeye çalıştık ama nafile, çok soğuk ve içine kapanık bir adamdı (hakan'dı adı). ilerleyen saatlerde biz ayrı yerdeyken bi ses duyduk bağırışmalar çağırışmalar falan bi baktık bu hakan'la, tanımadığımız bir başka adam daha kavga ediyor, daha doğrusu hakan, adama saldırıyor. gittik ayırmaya çalıştık falan derken adam resmen ağlamaklı oldu; "vallahi benim bi suçum yok kendi kendine saldırmaya başladı" diyor, hakan hala küfür ediyor susmuyor derken araya kalabalığın müdahale etmesiyle olayı yatıştırdık. biz şeyma'ya soruyoruz "ne oldu neden kavga ettiler tanıdığın biri mi o adam hakan niye saldırdı" falan diye, kız ne dese beğenirsin; "bazen durup dururken böyle saldırıyor birilerine" dedi. amk o zaman niye getirdiniz diyesim geldi ama diyemiyorsun tabii haliyle.

neyse aradan bi zaman geçti bizim arkadaşın eniştesi yani ablasının kocası da oradaydı ve ayancık'ta bir hocadan bahsetti. mevzu da şuradan açıldı; bunların yani eniştesinin yakın bi arkabasının başına geliyor böyle bi hadise. klinik tedavi görüyor, doktorlara gösteriyorlar ama iyileşmiyor. adam durup dururken böyle birine saldırıyormuş ama sebebi yokmuş. baya baya senin kaşının üstünde göz var diye dalıyor tanımadığı insanlara... şimdi ben tabii esas olayı anlatmak için çok detaylara girmiyorum ama anlayacağınız nişana diye gidiyoruz, olay farklı boyutlara taşınıyor.

gelgelelim nişan oldu, ertesi günü bizim arkadaşın eniştesi yakup abi, şeyma'ya dedi ki "hakan'ı şu bahsettiğim hocaya götürelim mi? bi baksın istersen, zaten bir şeyi yoksa da söyler para falan da almıyor" dedi. ben para almıyor lafını duyunca bi irkildim. şimdi bu tarz şeylere hem inanıyorum hem de bu para pul işlerinden ötürü güvenmiyorum desem yeri var, "ilim parayla satılır mı" mantığı var bende veya ne bileyim, parayla satılan ilimden hayır gelir mi diye düşünenlerdenim...

(buradan sonrasına detay girmeyeceğim sinop/ayancık'tan öte yer ve şahıs ismi veremem, sonradan demedi demeyin yani boşa sormayın kim o adam, açık adres versene bilmem ne diye)

şeyma'dan okey çıkınca hakan'a da sorduk, dedik gel bi gidelim hem bi değişiklik olur ciddiye de almaya gerek yok babında konuştuk, o da olur dedi. zaten soğuk nevale olduğu için he deyip geçiyor her şeye... neyse biz atladık arabaya 5 kişi tıngır mıngır yakup abinin dediği hocaya vardık. belki bilenleriniz vardır ayancık'ta tarihi bir kilise vardır, oralara yakın bir yerde buluşma ayarlamış yakup abi hocayla görüşüp. biz evine gidicez sanıyorduk ama sessiz sedasız halletmişler işi. parayı verip malı alı alıcak mafya alışverişi havasıyla arabadan indik sessizce, kimsenin ağzını bıçak açmıyor. derken o anda uyanmışım, nası terlemişim amk anlatamam size. ulan saftirikler öle cin min işleri sizi bozar, ilgilenmeyin böyle şeylerle, gidin yatın lan. hasta mısınız olm siz? cinlerle uğraşmayın valla götten üflerler gece.
türk korku sinemasının yegane malzemesidir.
(bkz: lan oğlum gece gece)
görsel

kurban olurum böyle cine ben ya..

sen benim her gece musallatım ol eeyy cin!!
Yaşadım ölüyordum.
Şakası bile kötü.
Günlerce internette kaynak aradım, bilgi sahibi oldum.
Aklımı kaybediyordum.
Uyumaktan bile korkuyordum.
ilişmeyin yeter ilişirseniz ilişirler net.
yok bu çocuk olmayacak .
olmayan musallattır .
Ayvayı yediğinizin göstergesidir.
ateiste musallat olmuş kayıtlı bir vaka yoktur. götünüzden cin uydurmayın derim.