1. 1.
    "senle takılacağıma bir koltuk değneğiyle takılayım daha iyidir" dedirten takılma biçimidir.
    ... sonceyrek
  2. 2.
    o takılan kurbanın, cömert hatta savurgan hale gelmesidir.
    3 -1 ... recruit
  3. 3.
    parayla dövülecek eleman bulmaktır.Cimri olduğu için paraya da zaafı vardır.Para ile tavlayacağınız bir cakalınız olmustur.*
    ... heredot1923
  4. 4.
    zordur, resmen sabrınızı sınar o arkadaşla vakit geçirmek. geçenlerde yaşadığım bir hadiseyi anlatayım.

ankaraya geri döndüğüm zaman çok eski ve değerli bir arkadaşımla buluşma ayarlamıştık. uzun zamandır görmediğim içinde can atıyordum o yüzden bütün bir günümü ona ayırmıştım. neyse alışveriş merkezinin birinde buluştuk, gezip tozduktan sonra yemek yiyelim dedik. ayda yılda bir buluştuğumuz için fast food değil de iskender türü birşeyler yemeği önerdim. fakat kendisi hamburger yemekte ısrarlıydı. gerekçe olarakta iskender in abartılı şekilde pahalı olduğunu söyledi. tuhaf karşılasam da üstelemedim sonuçta yemekti hangisini yediğimizin çokta önemi yoktu. yemek yedikten sonra biraz daha gezelim dedik, tam kalkıyoruz su alacağını söyledi. bende bu isteği üzerine hiç düşünmeden karşıdaki burger king'e yöneldim. "napıyorsun?" diye sordu. "su alıcam demedin mi?" dedim ve bana verdiği cevap çok ilginçti. "orda su pahalı aşağıda carrefour'da daha ucuz kazık yemeye gerek yok". birşey söylesem kırılmayacağını bildiğim halde ağzımı açmadım. aşağı indik, doğal olarak vaktimi carrefour'dan su almakla kaybetmek istemiyordum. hızlıca su olan raflara yönelip denk geleni alıp verdim arkadaşıma. söyle bir baktıktan sonra dediki "bu erikli 50 kuruş, bak orda abant var 30 kuruş yani 20 kuruş kar etmiş olucam." ve ben orda bütün günümü birşeylerin daha ucuzunu bulmak için oraya buraya giderek harcamış oldum. ha fiyat farkı çok olsa tamam fakat 20 30 kuruşa değer miydi? tabiki hayır.

illa ki herkesin etrafında cimri insanlar vardır ama bu abartıydı benim için. dediğim gibi 8 yıllık eski bir arkadaşımdı, yeterince tanımadığımı farkettim onu davranışlarından sonra. bundan sonra ne kadar birlikte zaman geçirmek isterim bilmiyorum dürüst olmak gerekirse. bu da böyle ilginç bir anım olarak kalmıştır.
    1 ... simdilik sakiniz bakalim
  5. 5.
    işkence gibidir. intihar sebebidir.

nerde sevmediğim tip varsa dibimde bitiyor.
    ... thepassenger