Advertisement

 1. 1.
  öss yüzünden yemek yemeyen, sıçmayan, uyumayan kızdır aynı zamanda. çıkma teklifi reddedildiyse eğer, össden sonraya tarih verilip durum kurtarılabilinir.

  +aslı seni seviyom, benlen evlen...
  -olmaz mahmut! öss var biliosun.
  +tamam össden hemen sonraki gün istemeye geliyoruz seni.
  -o zaman olur bak, söz veriyorum tamam mahmut. *
  ... sanitarium
 2. 2.
  bir de bunun bir seviye/level yükseği vardır:

  (bkz: evlenme teklifini kpss yüzünden reddeden sevgili)
  2 ... i see mal people
 3. 3.
  belki de hayatının aşkını reddeden kızdır.
  ... doubleyou
 4. 4.
  (bkz: öss yüzünden ayrılan kız)
  2 -1 ... the black pill
 5. 5.
  "aman iyiki de çıkma teklifimi reddetmiş" denilecek kızdır.
  ... birgarip
 6. 6.
  kaltak denilmesi gereken kızdır.

  Türkçesi; Kardeşim şu anda bir lise mezununa vermeyi düşünmüyorum daha entellektüel bir çevrede belki arabalı ve daha paralı birine yamanma ihtimalim varken seninle vakit harcayamam. Şimi peşimi bırak miktir ol git yani. Ben kaltağın tekiyim. Sevgi felan yalan benim için.
  1 -2 ... frost
 7. 7.
  birde bunların bahane edip kazanamayanları mevcuttur.
  ... dave mustaine
 8. 8.
  idealleri uğruna çocuğu harcayan kızdır. üniversitede de şöyle diyecektir:
  - vizelerim, finallerim var.
  Üniversiteden sonra da, kariyer yapacaktır.
  Annelik nedir bilemeyecektir..
  1 ... filozofil
 9. 9.
  hem güzel hem de inek olmasına ilk başta şaşırılıp sonra neden redettiğini oturup düşünmemize vesile olan kız modeli.

  sabahın köründe canı sıkılan yazarlar için 2 sene önce yaşadığım olayı anlatayım. başlıkla acaip alakalı çünkü. * * *
  dersane başladıktan yaklaşık 2 ay sonra * pencereden gördükten sonra adeta vurulduğum bir kız vardı. * derslerdir, sınavlardır, 'olum öss var ne kızı' derdi olsun bir sürü sebeplerden yanına gidememiştim. taaki mart ayı başlarında ona olan hayranlığımın doruk noktasına ulaştıran sigara içiş ve konuşma tarzını iyide iyiye farkedene kadar. evet sigara içişi, konuşması, karşı tarafa birşeyler anlatırken samimim olması vs. herkesten farklı gelmişti ne bileyim. belki de aşık olmak için bahane arıyodum. herneyse. yalnız yakaladığım bir an da yanına gidip tanışmak istediğimi söyledim açık açık. o da hiç itiraz etmeden gayet medeni bir biçimde kabul etti ve de konuşmamıza razı geldi. niyetimi anlamış olmalı ki daha ilk dakikalardan kız durumlarını ve bu durumların dersleri etkileyip etkilemedi hususunda sorular yöneltti. sohbet bayağı koyulaşmıştı fakat asıl soruları sormayı unutmuştuk. mesela onun ve benim yaşım gibi. kız benden 2 yaş büyüktü ve de ben bunu bildiğmi halde gerçek yaşımı hiç çekinmeden söyledim çünkü bu tür konulara takılmıyacak kadar olgunluğa erişmiş bir kişiydi. niyetimi en başından beri bildiği/anladığı için hep oralara çekiyor konuyu, bense acele ettiğimi düşünmesin diye farklı konulardan bahsetmek için direniyordum. o hiç alakasız bir anda 'hoşsun, ne aradığın belli, ciddi biri ilişki vs.. anlarım fakat benim bunları düşünmem için öncelikle öss i atlatmam lazım' dedikten sonra aylardır düşünü/hayalini kurduğum kızın gözümün önünde olmasına rağmen kalben/ruhen uzaklaştığını görüyordum. daha tanışmamız saatler olmuştu ama biz başlamadan biten en hızlı ilişkinin rekorunu beraber kırmıştık bile. kariyer sahibi olmayı aşktan evvel gören bir kızdı.

  muhtemelen ekşi sözlüğe veya buraya yazardır. kimbilir ?
  ... ashaf