1. 1.
    ikidir cihat gibi kutsal bir eylemi ağızlarına almaya çalışan yaratıklar görüyorum.
    Böyle kutsal bir kelime sizin aşağılıkça yapacağınız espri ve eleştiri için fazla kutsal.
    Gidin danla bilic, reynmen falan konuşun.
    Kutsalları rahat bırakın bari.
    4 -9 ... the champion for us
  2. 2.
    Daha beter amk daha beter.
    3 -5 ... karton toplayan cocuk
  3. 3.
    Bu dünyada sadece müslümanlar yaşamıyor, dolayısıyla tüm dünyayla islamiyet için savaşmayı düşünmek cahillikten kaynaklanan hastalıklı bir düşüncenin ürünüdür.

Yahu bıgtıg sizden bıgtıg.
    5 -3 ... daisy jophiel
  4. 4.
    akıl hastanesinden kaçan bir şizofrenin önüne ilk geleni hasmı zannedip öldürmeye girişmesinden farklı değil cihatçılık. cihatçı da tıpkı şizofrenler gibi gözle görülmeyen bir varlık adına millete savaş açıyor.
    1 -4 ... mantiksalpozitivizm
  5. 5.
    hahaha akılları sıra eski vermek için başlık açıyorlar. gidin arabistanda deneyin bakalım "allah allah allah" diye. ne oldu derseler cihat ediyoruz dersiniz. aynı gün meydanda ibret olsun diye sallandırırlar sizi.
    -2 ... mantiksalpozitivizm
  6. 6.
    Bir eksi ile etkileniyorsan nickin gibi davran belki o zaman daha az etkilenirsin. Sizin gibi çok insan gördüm hayatım boyunca. Şartlar eşit olsa korkudan evinden çıkamayacak insanlar Arabistan diye dolaşıyorlar. Bu hayat böyle gitmez illaki değişecek, bir kırılma noktası olacak. O zmaan seni görmeyi çok isterdim.
    1 -6 ... the champion for us
  7. 7.
    Kendi dinine inanmayan inanmak da istemeyen toplulukların erkeklerini öldürüp kadınlarını cariye almak ne kadar kötü bir şey olabilir ki?
    3 -3 ... gothmog15
  8. 8.
    Hımm cihat markasının imajı şu an canlı bomba boğaz kesme ve insanları çatıdan atmak yakmak gibi şeylerden ibaret olduğu için evet kötü bir imajı var sorununuz mu vardı...

Ha gerçek cihat bu değil diyenleri de geçmiş islam alimlerinin cihat yorumlarını okumaya davet ediyorum.
    3 -2 ... uzay muhtari
  9. 9.
    Cihat demek direkt hücum etmek demek değildir. Önce hak din olan islama davet edersin. Şayet karşı taraf bu daveti kabul etmezse iki seçeneği vardır.
    1- vergi vermek
    2- savaşmak

Önce vergiyi açalım:
    Neden vergi vermelidir karşı taraf, ya da neden vergi istenir?
    -çünkü onlar vergi verdikçe savaş için gerekli olan maddi gücleri kalmayacaktır. Tehdit unsuru ortadan kalkacak.
    1750'lere kadar olan Osmanlı tarihi sanırım bu vergi olayının çok güzel bir örneği.
    Gelelim vergi almazsanız, gelişmezseniz ne olur? Sömürülürsünüz, cumhuriyet ayağına, barışlık, kardeşlik ayağına ruhunuzu bile sömürürler.
    Dünya tarihine şöyle bir göz gezdirmek bu fiillerin ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu gösterecektir size.
    1 -3 ... the champion for us
  10. 10.
    herkese benden zemzem, sana yok.
    -2 ... mantiksalpozitivizm