1. 1.
  kendi dinini şiddet dini olarak anlatan bakan beyanı.

  sonra osuruktan bir hocanın ırkçı, ayrımcı, zenofobik anlatımlarıyla gaza gelen gençlerle dolacak ortalık.

  http://www.cumhuriyet.com...i_ogretmek_gorevimiz.html#
  8 -3 ... system error
 2. 2.
  eski fetocunun açıklamasıdır.
  3 ... ataturkcu 20
 3. 3.
  (bkz: Ekşiden başlık çalmak)
  -3 ... gaiptengelenadam
 4. 4.
  doğru diyor cihat islamda vardır, eğer kuranı okuyacaksanız bi zahmet arap tarihi ve muhammed in hayatını da okuyun. o ayetlerin hepsinin geliş sırası ve ifade ettiği olaylar vardır. dini anlamayı gerçekten istiyorsanız kuranda ayetler salt bir yerden alınıp yorumlanamaz.
  kuranda cihat yok diyenin, cihat kan dökmez diyenin kendi inandığı kitaptan bile haberi yoktur. o ayetlerin hepsi medinede an an gelmiştir, hepsinin de hitap ettiği belli savaş ve durumlar vardır.
  ayrıca mekkenin senin dinin sana benim dinim bana ayetlerini de nesh ettiği söylenir fakat bunlar çok kalabalık konular olduğu için halka da pek anlatılmıyor.
  2 -1 ... allah yok din yalan
 5. 5.
  Kuranda savaşmakla, öldürmekle, cihadla ilgili 60 a yakın ayet var. Siz hala neyin sevgi pıtırcığı islamdan bahsediyorsunuz ?
  Alın bazıları

  2:216 - Savaş size farz kılındı, gerçi o size hoş gelmez. Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.

  2:218 - Şüphesiz ki iman edenlere, Allah yolunda hicret edip, cihad edenlere gelince, işte onlar, Allah'ın rahmetini umarlar. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

  3:157 - Eğer Allah yolunda öldürülür veya ölürseniz, Allah'ın bağışlaması ve rahmeti, (sizin için) onların topladıkları (dünyalıkları)ndan daha hayırlıdır.

  4:74 - O halde geçici dünya hayatını, ebedî ahiret hayatı karşılığında satacak olanlar, Allah yolunda savaşsınlar. Her kim Allah yolunda savaşır da öldürülür veya galip gelirse, her iki durumda da biz ona yarın pek büyük bir mükafat vereceğiz.

  4:76 - iman edenler, Allah yolunda savaşırlar. inkâr edenler de tağut yolunda savaşırlar. O halde siz şeytanın taraftarlarına karşı savaşın. Çünkü şeytanın hilesi zayıftır.

  4:84 - (Ey Muhammed) Allah yolunda savaş! Sen ancak kendi yaptığından sorumlusun. Müminleri de savaşa teşvik et. Umulur ki, Allah kâfirlerin gücünü kırar. Hiç şüphesiz ki Allah kuvvet ve kudretçe çok daha güçlü, ve cezası daha çetindir.

  4:89 - Onlar, küfür işledikleri gibi, sizin de küfür işleyip kendileriyle bir olmanızı arzu ettiler. Onun için, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün; Onlardan ne bir dost, ne de bir yardımcı edinmeyin.

  4:95 - Müminlerden özür sahibi olmaksızın oturanlarla Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler eşit olamazlar. Allah, mallarıyla, canlarıyla cihad edenleri, derece itibariyle, oturanlardan üstün kıldı. Allah onların hepsine de cenneti vaad etmiştir. Bununla beraber Allah mücahitlere, oturanların üzerinde büyük bir ecir vermiştir.

  4:101 - Yeryüzünde sefere çıktığınızda kâfirlerin size bir kötülük yapacağından korkarsanız namazı kısaltmanızda size bir vebal yoktur. Kuşkusuz kâfirler sizin apaçık düşmanınızdır.
  1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 6. 6.
  cihad senin dininde olabilir sayın bakan. ancak, sen bu ülkede yaşayan 80 milyon kişinin senin dininden olduğunu nereden çıkardın? sizin dininizde varsa, kendi çocuklarınıza aşılayın cihad fikrini. büyüyüp 18'ine gelmeden, bir metro istasyonunda kendini patlattığında üzülmezsiniz, şehit oldu, dini kurtardı, kafiri öldürdü dersiniz.

  ama benim çocuğuma buluşmayın! cübbelerinizi, sarıklarınızı ve sapkın fikirlerinizi uzak tutun bizden.
  3 -1 ... 0fu0
 7. 7.
  Hristiyanlık da yayılmacıdır.
  1 -2 ... selia
 8. 8.
  islam'ı nihat hatipoğlu, caner taslaman, emre dorman, ihsan eliaçık gibi şarlatanlardan öğrenen tatlı su müslümanlarını üzmüştür.
  1 -1 ... hugo barrett
 9. 9.
  Cihat kuranda vardır fakat yalnızca kan dökmek değildir. Ben konuya ait sadece tek taraflı ayeti değil bir bütün olarak 3 ayetten örnek vereceğim.

  "iyilikle kötülük bir olmaz. Sen, en iyi olanla karşılık ver! Bir de bakarsın ki seninle arasında düşmanlık bulunan kişi sanki candan bir dostmuş gibi olur."(fussilet 34)

  "Size savaş açanlara karşı Allah yolunda savaşınız, ama aşırı gitmeyiniz, doğrusu Allah aşırı gidenleri sevmez. Sizi öldürmeye teşebbüs edenleri karşılaştığınız her yerde öldürünüz ve sizi çıkardıkları yerden siz de onları çıkartınız; zaten zulüm ve baskı, öldürmekten daha kötüdür. Onlar size savaş açmadıkça Mescid-i Harâm civarında onlarla savaşmayınız, ama eğer sizinle savaşırlarsa onları öldürünüz; kâfirlerin cezası budur." (Bakara 190-191)

  ilk ayette anlaşılıyor ki kuran: önce iyilikle karşılık verilmelisi, mücadele edilmesi gerektiğini ifade ediyor fakat ikinci ve üçüncü ayette ancak savaş açanlara, yalnızca inkar ve zulüm yapmak maksadı taşıyanlara karşı kan dökülmesini söylüyor. Ee bu da gayet normaldir sizi öldürmek, zulmetmek gibi niyeti olana buyur gel diyemezsiniz.
  Kuran ayetlerini bir bütün olarak incelemeli, konu ile ilgili ayetleri bulmalı ve değerlendirmelisiniz.
  Kurana karşı önyargılı olanlar veya iyi araştırmayanlar maalesef bu konuyu da istismar ediyorlar.
  -1 ... rebelheart
 10. 10.
  ne kadar ibne varsa dinci oluyor.

  çok şeyapmamak lazımdır.
  2 -1 ... timur cengiz hulagu