bugün

hak edene hak ettiği cezanın verilmesidir. siz bu ülkenin hakimlerinden daha mı iyi biliyorsunuz adaleti. evet.
insanın ülke değiştirmesine mani olucak hadise.
(bkz: ileri demokrasi)
adaletin yerle yeksan olduğunu gösteren davalardan biri. sosyal medyada "lan oğlum 33 yıldan 11 yıla düşürdüler" diye hede höde yapanlarında adalletten zerre kadar anlamadıklarını, bu ülkede her an hiç alakası olmayan bir suçla suçlanıp hapis yatacağımızı gösteren davadır.
yerinde bir karardır. çarpıtmamak gerekir. gelin bakalım olay nasıl olmuş;

bunlar şehir eşkiyası gibi sağa sola molotofla, silahlarla saldırıp kaçarlarken yakalanmışlardır. üzerinden çıkan poşu, saldırı esnasında yüzünü gizlediği için suç aleti olarak sayılmıştır ki, doğrudur. sonrasında ise bu terör sempatizanı ve bölücü arkadaşlar, olayı sadece poşu davasına çevirmeye çalışıp, çarpıtmışlardır. nedense silahlarla sağa sola saldırdıklarından hiç bahsetmezler. peki biz bunu yer miyiz ?
adliye salonlarında siyasetin hakım oldugunun kanıtı olan bir karardır.
sözlükte, songül karlı'nın evlenme haberinden daha az ilgi gören haberdir.
o degilde şuan 11 yıla düşürüldügü söylenen karar.
genede mehmet agarın 11 katı ceza almıştır.
molotof kokteyli atmanın suç olduğu konusunda hemfikir olmalıyız. yeterli kanıt olmadan insanların mahkum edilmemesi konusunda da hemfikir olmalıyız. eğer hemfikir olabilirsek ne molotof kokteyli atılabilir ne de masum insanlar hapsedilebilir. o kadar.
Bu adam Mart ayında tahliye edilmemiş miydi diye afallayıp kaldığım haber. Hukuktan anlayan biri tahliye edilen birine nasıl ceza verilir küçük bir notla açıklayabilir mi?
Hrant davasında orgut bulamayan, adalet poşudan orgut çıkarıyor. Hem kürt hem üniversite örencisiysen 33 yıl yada yada dağa çık. Bu buzdağının görünen yüzü kimsenin duymadığı hayatı karartılan kaç çocuk var kimbilir.
fenerin isini pisini aklayan guguk devletinden beklenecek karardır. şaşırana şaşarım karara değil.

ekleme: aklıma evin girişindeki kameradaki görüntülerine rağmen hırsızı yakalayamayan aydın polisini getirdi. bu davada adamın o olduğundan emin değillerken bu cezayı verip görüntülü hırsızı yakalayamayan adalete çüküm girsin diyorum.
aldığı ceza 100 aydır. 25 ay zaten daha önceden tutuklu kaldığı için yaklaşık 6 yıl daha hapis yatacak.
cihan ın yerine kendimi koyuyorum. durakta beklerken birileri beni gözaltına alıyor ve terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanıyorum devamında 33 yıl hapis cezası alıyorum. ellerim terledi hayatım gözümün önünden geçti. cihan a allahtan sabır diliyorum. yanındayız... bu hukuk anlayışının da tam karşısındayız.
birde kimi zevatlarda çıkıp insanlar neden dağa çıkıyor dıye soylenırler. bu karar yetmez mı bırının dağa cıkması için
tc'nin varlık amacı. gençlerin hayatını söndürmek, hapsetmek, öldürmek. bir gece ansızın bize de gelebilirler.
ülke hakimlerinin bir bildiği olduğunu düşünmek istediğim dava. ama hacı her bilen de bildiğiyle amel etmez ki; bu ülke hakimleri 13 yaşındaki sıbyana sarkıntılık yapanlara da iyi halden birer buçuk yıl ceza vermişlerdi.
her poşuluya kürt, her kürte de terörist denmesi ile meydana gelen hadise.
ülkemizde hukuk gibi üstün bir bölümü okuyacak kapasiteye sahip insanların okulda ne öğrendiklerini sorgulamıştır.işlerinde yükselebilmeleri için vicdandan yoksun olmaları gerektiği kanaatindeler sanırım öyle de davranmaktalar.yazık.
terör örgütüne üyelikten yargılanan bir şahsın aldığı cezadır. cezaya bozulanların da '' tc nin varlık amacı bu, dağa çıkalım'' diye atarlanmaları da (zaten dağa çıkmaya bir taraflarınız yemediği için sözlüktesiniz, sizi götoğlanları) ilginç olan diğer konu. umarım faşist tc bir gece ansızın bunlara da aynısını yapar.
bu kararı destekleyenleri gördükçe üzgünlüğüm artmaktadır. asıl olayı çarpıtan sizsiniz. burada kimse molotof kokteyli atan birini desteklemiyor çapıtmayın.
burada molotof atıp atmadığı belli olmayan birinin; kanıtsız ceza yemesidir. büyük konuşma delikanlı seninde başına gelir. kanıtsız delilsiz alırlar seni de içeri feleğin şaşar sanada üzülürüz.
Yine bir "ileri demokrasi", yine bir "satılmış yargı" örneği.

Poşu Davası olarak bilinen, Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi öğrencisi Cihan Kırmızıgül'ün poşu taktığı gerekçesiyle 25 ay tutuklu kalmasının ardından davanın karara bağlanması, olay yeri polisi ve gizli tanığın, iddianamede belirtilen "molotof atma" eylemini gerçekleştiren şahsın Cihan olmadığına dair ifadelerine rağmen, 33 yıl 9 ay hapis cezası verilmesi, daha sonra indirim maddeleri uygulanarak cezanın 11 yıl 3 aya düşürülmesi durumudur.

Şaşırmadım ama.
Bu sefer şaşırmadım.
idam edilmesi için yaşı büyütülenleri gördü bu ülke.
Kitap yazdı diye "örgüt kurmaktan" yargılananları gördü.
Basılmayan kitabın toplatıldığını gördü.
Tecavüze "kendi rızası" denildiğini gördü.
Cihan poşu taktı diye örgüt suçundan yargılanmış, çok mu canım?..
hukuk devletindeki olağan kararlardan birisidir.

burada hukuk var beyler, sakin.
(bkz: #13907654)
görgü tanığı var ellerinde bir tek, o da bir süre sonra eylemdeki bu çocuk değil diyor buna rağmen beraat hatta tahliye etmiyor aylarca adamı türk yargısı. tam tahliye ediyorlar sonra doğru düzgün olmayan delillerle 11 yılı çakıyorlar bu çocuğa. böyle yargı sistemini sevelim, koruyalım, geliştirelim.
yargı mensupları idealist, dürüst adamlar olmadığı müddetçe hukuk iktidarın fahişesi olmaya devam edecektir. zaten hukuk güçlünün güçsüze tahakkümünün meşrulaştırılması değil midir? neyse.
durakta bekleyen birini suçsuz yere alıyorlar diyenler bu şahsın masumiyetini belgelemişler anlaşılan!

sırf poşu taktığı için kimse ceza almıyor. yarın başka bir örgütçüyü yakalasalar bu sefer de pembe don giydi diye cezalandırıldı mı diyeceksiniz bakalım örgüt papağanları?

---alıntı---

Kırmızıgül'e, 'PKK'ya yardım etmek, patlayıcı madde bulundurmak ve mala zarar vermek' suçlarından toplam 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

Özel yetkili istanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Kırmızıgül'ün 'kamu görevlisine görevini yaptırmamak için direnmek' ve 'güvenliği kasten tehlikeye sokmak' suçlarından ise beraatine hükmedildi.

Mahkeme heyeti Kırmızıgül'e, 'PKK/KONGRA-GEL örgütünün çağrısı ve amaçları doğrultusunda 20 Şubat 2010 tarihinde yasadışı gösteriye katılarak, etrafa molotof kokteyli atıp örgüte yardımcı olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay, patlayıcı madde bulundurmak suçundan da 4 yıl 2 ay hapis ve 100 TL adli para cezası verdi.

Kırmızıgül, olay tarihinde bir mağazaya taş ve molotof kokteyli atarak zarar verdiği gerekçesiyle de 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

---alıntı---

http://proje.hurriyet.com...54533&habertip=planet