bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  eminonu de yenicamiden sirkeciye dogru giderken sagda arada kalan, kime sorsaniz gosterecektir adresli meshur cig kofteci. koftesi kiymasiz olur ama cok lezzetlidir. ayrica bir de muhabbet vardir ki ona gidilir cogu zaman. her gelen ya doktordur ya muhendis. arada buyuk elciler gelir. ali usta size yurtdisi maceralarindan bahseder. bu arada cigkofteyi goturursunuz. fiyati makuldur. son derece guvenilirdir. ali usta malzemeyi ozel alir. bulgur ve kirmizi biber urfadandir. bu usta icin ayran firmalari birbirine girmistir. son olarak icim sut bir senelik ayrani belese ali ustaya vermistir. tabiiki sonraki iki sene kendisiyle calismasi sartiyla..
  1 ... cooldiver
 2. 2.
  eminönü'nde doğubank'a gidildiğinde bir sokak aşağıda asla uğramadan geçilemeyen, her seferinde önünde muhakkak kuyruk olan, çiğköftesi etsiz olmasına rağmen etraftaki bilumum çiğköfteyice taş çıkaracak derecede lezzetli ve makul fiyatlı, bir de pek bir şovenist amcamızdır kendisi.. çiğköfteyi akşamdan yapmaya başladığına dair söylentiler vardır lakin kendisinin çiğköfteyi hazırlarkenki akrobasik hal ve hareketleri bu söylentiyi pek doğrulamamaktadır. velhasıl-ı kelam, yolunuz eminönü'ne düşerse uğramadan geçmeyin, bir lezzet üstü durakları programında daha..
  2 ... endless
 3. 3.
  kendisiyle fotoğraf çektirip duvarına astırmışlığımız vardı, bilmem hala o fotoğraf durur mu.
  ... ben hep 17 yasindayim
 4. 4.
  ankara tunalıda arabası ile ciğer satan "ciğerci naci usta" türüdür. yine ankaradaki apikoğlu çiğ köftecisinin de yandan yemişidir. aynı fabrika ürünüdür.
  -1 ... anise
 5. 5.
  ufacık bir mekanda bulunmasına rağmen şöhreti kendi bölgesini aşmış istanbulda yaşayıp da eminönüne uğramış hemen hemen herkesin bildiği bir çiğ köftecidir. mekanına ilk defa giden birisi çiğköfte yapış tarzına bakarak deli sanabilir fakat kendisi hiperaktiftir.
  2 ... mezarci
 6. 6.
  döner bıçağı ile limon kesen çiğköfteci.
  1 ... iskandinav
 7. 7.
  Esnaflığı, Muhabbeti, insanlığı cömertiliği maskaralığıyla ün kazanmış çiğköftecidir Ali Usta. Çiğköfteyi bahane edip muhabbetine bile gidilir o derece esprilidir Çiğköfteside taze ve o derece lezizdir. Dile kolay 28 senedir çiğköfteci adam.

  Bugün tesafüf eseri hocapaşa mahallesinden çıkışta gördüm yeri değişmiş, tanıdı beni başladı bağırmaya gel gel mühendis bey diye (kafadan meslek sallar:)
  Kocaman paket yaptı 5 tl zorla Verebildim.(zincirlerde 20 tlye alamazsınız.)

  Edit: Yeni yeri Sirkeci Tramway durağında inin koskanın karşısındaki ara sokakta.
  1 ... batakhane