bugün

bir dönemlerin popüler balerini
dış ticarette bir ödeme şeklidir. sigorta ve navlun yükleyiciye aittir.
" Mal Bedeli, Sigorta ve Navlun " teriminde, satıcı, CFR teriminde olan yükümlülükleri aynen üstlenmekte, ancak bunlara ek olarak taşıma sırasında malların kayıp ve hasar riskine karşı deniz sigortası sağlama yükümlülüğünü de almaktadır. Burada sigorta sözleşmesini akdetmek ve sigorta primini ödemek, satıcıya düşmektedir.
açılımı cost, insurance, freight olan, ithalatta, mal fiyatının üzerine sigorta ve navlun giderlerinin de eklendigi bir alım-satım şeklidir. Bu tip satışlarda, satıcı sigorta ve navlun maliyetlerine katlanmak zorundadır. Ayrıca satıcı, malı ithalatçının istediği yere kadar götürmekle yükümlüdür.
(bkz: cf)
mutfakları tertemiz yapan,en zor kir ve lekeri bile cıkaran,limon özlü,hesaplı parlak temizliği evlerimize getiren,her daim yeşil olan ve asla değişmeyecek bulaşık deterjanı.
(bkz: ürün adı gibi anılan markalar)
zor kirleri cifle cifleyin sloganıyla, ciflemek terimi uzun yıllar önce dilimize katmış sıvı deterjan.
en etkilisi likit jel olanıdır.
(bkz: işte geldim burdayım ben bu işte ustayım)
http://www.unilever.com.t...urbrands/homecare/cif.asp
görünüşte alıcı için avantajlı gibi dursa da satıcının tüm masrafları malın fiyatına dahil ettiği teslimat seklidir.
canımın içi ferhat anlamına gelen kısaltma..
sigorta ve navlun anlamında uluslararası ticarette kullanılan terim.
(bkz: cost insurence and freight)
yapı ve kredi bankası'nda sistemde müşteriye verilen numaradır. bu numara sayesinde müşterinin her türlü işlemine ulaşılabilir. özetle müşteri kimliği gibi birşeydir.
navlunun önceden de ödenmesi gerektiğini gösterir.
temizlik malzemesidir. hadi canım oğlum işe gitmeden bir cif al muabbetinin sebebidir. italatla uğraşan bir insan olmama rağmen aklıma ilk gelen şey kesinlikle navlun değil. nasıl bir gençlik bu
yaygın olarak kullanıldığından ötürü, türkçe'de ciflemek diye bir kelime peyda olmuştur.
Mide bulandirici kokusu var.
Bir çeşit Teslim şekli.
sadece deniz taşımacılığında kullanılan teslim şeklidir.
bilinenin aksine gücünü sürekliliğinden alan mucizevi deterjan markası.
fakat allah başımızdan eksik etmesin, evimizin direğidir...
Olmasaydın, olmazdık..
Hemen elinizi sikinize götürmeyin temizlik malzemesi olan ciften bahsedeceğim. Sizin yüzününüzden scotch brite süngerde bile kadın görmeye başladık zaten. Neyse efendim bu meret hayvan evladının yaşadığı evi bile mis kılar.

Şimdi elinizi sikinize götürecek bir anımı paylaşayım. Şaka lan indir o sikini.