bugün

her yeni çıkan çiftin başta söyledikleri söz. daha sonraları iki taraf ta birbirini tanıdıktan sonra, ayrılırlar ve birbirinin arkasından yererler...
(bkz: tipik iliski)
(bkz: hazin son)
(bkz: ciddi bir ilişki istiyorum)
ciddiyetten kasıt nedir diye sordurtan tanım.
evliliğe giden ilişkiler için söylenen sözdür. gerçek anlamı ise yürekten sevmektir. sadece ona ait olduğunu hissetmektir. her şey yürekte başlar. gönülde yatan aslan varsa, işin ciddiyeti budur.
sevgilinin en meşhur lafı. benim bildiğim ilişki dediğin yani ilişkiye başlamak dediğin birini görür beğenirsin tanımaya çalışırsın hoşlanıyorsan bir yemeğe çıkartırsın sonra iki üç ve zaten elini tuttup sinemada öpüşüyor olursun . ben bu kriterlerin nasıl ortaya çıktığını anlamıyorum. ciddi ilişkisi olanlar, ilişkiye hazır olmayanlar ve tek gecelik ilişki yaşayanlar.
"biz ciddi bir ilişki yaşıyoruz".. oldu annem biz de her önümüze gelenle yatıp kız erkek ayırt etmiyorduk zaten.

ciddi bir ilişki ne demek ya! insan bir ilişkiye nasıl ciddi başlar.

-merhaba ben kenan sancaklı

-ben de banu gözübüyük

-banu hanım müsadenizle size bir kayacağım

-aaa efendim ne demek buyrun tabi ne zaman isterseniz kayabilirsiniz.
'ciddiye alınmayacak kadar' ciddi ilişkidir.
her kızın istediği ilişki. motorize birlik bile olsa ister. benden söylemesi.
(bkz: hardcore)*
pipiden kukudan uzak durulan ilişkidir.

+ aman deyim sadi, ciddiyetimize halel getirmeyelim!
- ne demek gülüm, şu asık suratımdaki ciddiyete güven artık lütfen.
gereksiz etiketler peşinde koşmaktır. ilişki ilişkidir. bir insanın hayatındasıznızdır ya da değilsinizdir.
- beni sakın sikip mikme!
+ korkma, seni sikecek değilim!
- ohh şimdi rahatladım. akşam yemeğe çıkıyor muyuz?
+ 8'de alırım.

ciddi ilişki budur.
evlenmeyi düşünen çiftlerin * ilişkilerine denir.
kız ve erkeğin hiç gülmeden sürdürdüğü ilişkidir.
(bkz: izah mizahı öldürür)
devlet eşrafının ilişkileridir**
sevişmeden önce bürokrasi işler..
herkesin hayatında evlenmeden önce başka biriyle bir kez yaşaması gereken bir ilişkidir. yüzeysellikten uzak, biz olmaya yönelik bir ilişkidir. ne yemeğe çıkmak, sinemaya gitmektir, ne cinsellikle alakası vardır. ciddi ilişkide cinsellik yoktur diyen insanlar, cinselliği yaşadığı insana ciddiyetle bakmayanlardır. cinselliğin yaşandığı ciddi ilişki de vardır, yaşanmadığı ciddi ilişki de vardır. biz bilemeyiz çünkü erkekler ciddi gördükleri kızla neler yaşadığını arkadaşlarına anlatmazlar ve herkes de erkek anlatmıyorsa bunlar bir şey yaşamıyordur diye düşünür.

gelelim ciddi ilişkinin tadından yenmez özelliklerine. ciddi ilişki yaşamak insana bu dünyada yalnız olmadığını hissettiren birine sahip olmaktır. en şiddetli kavgaları etmek, en güzel anları yaşamaktır. mutluluğu da acıyı da doruklarda yaşamak, şarkıların anlamını kavramaktır. evde sevgilinin terliğini, diş fırçasını, eşofmanını bulundurmaktır. insanlarla mücadele etmeyi bırakıp, tanıdık bir limanda huzur bulmaktır. evlenmeden birini ailenden görebilmektir. bittiğinde katışıksız bir acıyla kalakalıp yine de tanrıya bu seneleri ona yaşattığı için teşekkür edebilmektir. çünkü yaşamayanların hali ortada işte.
bugün gelen haberlere göre insanın hayatını kısmen zorlaştıran, kısmen güzelleştiren bi' şiymiş. ya da yok be, çok güzel bi' şi. en güzel tarafı düzenli seks.
(bkz: ciddi ve seviyeli bir ilişki)
eğer hakikaten "ciddi" gözüyle bakılıyorsa tahminimce sonuna kadar gidemeyecek ilişkidir. "ilgi - alaka" kısmı mutlaka taraflardan biri tarafından abartılıp, diğer taraftanda tepki görecektir.

ama gönül ister ki; gerçekten ciddi düşünen insanlar istediklerini yaşasın, hayaller tam başladığı yerde bitmesin...
içinde şaka gevşekli laubalilik barındırmayan ilişkidir.
bu ilişkinin ciddiyeti benim etrafımca cinsel ilişkiye geç girilen ilişki olarak tanımlanıyor.3 yıl ilişkiye girmesseniz mesela hem ciddi hem seviyeli oluyor.
takım elbise-kravatla yaşanan ilişkidir heralde.***
önsevişmesiz olur.
direkt mevzu.
lise zamanında sıkça söylenen şeydir.
+yavrum bak okulun bitmedi daha üniversite sınavına girip okuyacaksın sevgilinin sırası mı?
-hayır anne bizim ciddi bi ilişkimiz var lütfen!
+herşeyin bir zamanı var
-biz gayet ciddiyiz...
maalesef o zamanlarda hiç bitmicekmiş gibi görünen şeyler bi bakarsın aslında çoktan bitmiştir.belkide kendine yedirememişsindir aslında çoktan bittiğini,ciddilik konusunda üzerine basa basa söylediğini.