bugün

bölüm bile denilmeyecek kadar dandik olan pdr bölümünü bitirdikten sonra rehber öğretmeni olucam bana yeter deyip yan gelip yatma sevdası arayan pdr cidir. Kendi odaları var sıcacık okulda, kendine özel, sorsan bir sene boyunca kaç öğrenciyle ilgilendin? ya da onlara ne faydan oldu? Diye apışıp kalacak pdr cidir.
o dönemdeki çocuk zaten kendi hayatındaki yolunu belirlemekte, kendine hedef koymakta zorlanıyor. Hedefin ne deyince de kemküm ediyorlar. Yahu senin rehber öğretmenin yok mu ? Diye soranlara tanımıyorum diyecek tabi. Çünkü yan gelip yatan rehber öğretmen için dünya şeyinde değildir.
6 saat boyunca eğitim faaliyeti içinde olup, eve yorgun yorgun giderken, aynı okuldaki pdrcinin kahkaha ata ata eve gitmesini izlemek ve onun senden daha fazla kazandığını bilmek kadar acı olmayan bir pdrci sözüdür.
pdrcıler neden sevılmez , boyle ıfadelendırılır anlamam.. saat 14 ve ben 9 da geldım , okulda meclıs calısması yapıyrum kı bunu kurul yapar ama ben tek ugrasıyorum, ılkokul cocuklarına secımı anlatmak zor , ımkansız ve sesım mahvoldu.. ama nedendır kımse takdır etmez..okulda bı etkınlık ornegı sunarım ogretmen arkadaslar olumlu yaklasmaz .. ıdare olmulu yaklasmaz.. sonra da calısmıyor oluyorz..
yeni mezundur,heyecanlıdır. hiç bir şey yapmayın bekleyin 1 yıl sonra O'da artık odasında öğretmenlik yapacaktır.
okulda olmalarının sebebi bir öğrenciyi disiplin kuruluna sevketmek için imzalarının gerekli olmasıdır. böyle bir imza gerekli olmasa bile, genelde disiplin kurulunda başkan veya vekil olurlar. psikolojiden çok anlıyor ya haspam, düzgün psikolojiyi bozup öyle gönderir eve. ciddi ciddi ilgilenmesinler amk. çocukları rahat bıraksınlar yeter.
Ben şimdi burada dokunduğum hayatları yazarım da,gizlilik ilgisi biz pdrcılere kalsın...
bahsedilen pdrci değil alan dışı atanan bir bireydir. ayrıca pdrci diye bir şey de yoktur. okul psikolojik danışmanı vardır. bölüm bile sayılamayacak denilen ana bilim dalında psikolojik danışman yetiştirilir ve bu psikolojik danışmanları çalışma alanları da yalnızca okullar değildir.
Vicdan rahatlatmaya çalışıyordur, sonuçta rahat bir vicdan en yumuşak yastıktır.