1. 1.
  gerçeklerin farkında olmayanların içinde bir ukde olarak kaldığı durumdur. bundan sonra kardeş kardeşe yaşayacağız zira başka çaremiz yok gibi görünüyor.
  1 ... sezer alvuroglu
 2. 2.
  5 milyon olarak geldiklerini zannettik ama geldiklerinde kadınları göbeklerinde bebekle gelmişlerdi onları hesap edemedik. Sonra her sene göbekleri dolu gezdiler boşluk bile vermeden deli gibi ürediler yaklaşık bi 2 3 milyon da yeni suriyeli oldu bu sayede eminim ki sayıları 10 milyona yaklaşmıştır.

  umarım sığındıkları topraklara ya da toprağında beraber yaşadıkları insanlara hainlik yapacak kadar kalleş değillerdir yoksa allah sonumuzu hayır etsin...
  1 ... dostoyusev
 3. 3.
  Böyle rahatlığı kim bırakır gider?
  ... kayipgezegen
 4. 4.
  Bildiğim kadarıyla 50 bine yakın konut inşa edildi. Umarım kısa süre içerisinde giderler.
  ... kayipgezegen
 5. 5.
  Bir şarkı vardı, rüyalarda buluşuruz bu şarkıyla avunuruz.
  1 ... bizans tekfuru
 6. 6.
  Türkiyenin taraf olduğu cenevre sözleşmesi var. (Acilen fesh edilmeli) . Bu sözleşmeye göre komşu ülkede savaş varsa, ve siviller katlediliyorsa pasaportsuz bile gelseler almak zorundayız. Yani bir ülkeye komşu ülkeden nüfus kitleyip demografik operasyon yapmak bu kadar kolay.

  işin kötüsü, çok kolay alınan bu insanların gönderilmesi imkansız denecek kadar zor, aldıysan bakacan kardeşim diyor uluslararası hukuk. Ülkesinde can güvenliği yoksa asla geri yollayamazsın, suriyelilerin geri dönmesi için suriyenin almanya olması gerekir.
  1 ... morat
 7. 7.
  Sorun aslında suriyelilerde değil, ülkesini , kaynaklarını, hatta egemenlik haklarını başkalarıyla paylaşmaya bu kadar meraklı guetemala halkıdır. Hiç kimse sevdiği şeyi başkasıyla paylaşmaz,
  2 ... morat
 8. 8.
  tayyibin projesi nasıl gitsin? Beyaz türk nefreti ile yanıp tutuşan dönmelerin ve partileri akp sence bırakır mı onları?
  ... edgy laik boi
 9. 9.
  Böyle bir şeyin gerçekleşeceğini sananları hayalperest insanlar olararak görüyorum . Adamlar vergi yükü altına girmeden hizmetlerden öncelikli olarak faydalanıyor . Nasıl gitcekler ?
  ... realistyargic
 10. 10.
  bu kadar rahatı bırakıp giderler mi hiç.
  ... yildizligeceler