bugün

ishal mi olsun hayvanlar. pahalı olsa da başa gelen çekilir.
Sözlüğe her girdiğimde ne mal insanlar var aq, demekten gerçekten bıktım. Bu sözlük gerçekten karmaşık. Bir tarafta kültürlü, aklı başında insanlar var, diğer tarafta ise Beyinsiz kendini geliştirmemiş insanlar...
Ben şakalaşarak veriyorum parasını.

Bir gün dayak yiyeceğim ama du bakalım...
Entrylere baktım biraz ne omurgasız tiplersiniz be yaptığınız yorumların aq yayım.2 tane kedim var cins cins ev yemeği yemezler kuru ve ıslak yerler.En ucuzunu alıyorum 180 Tl.traşıydı aşısıydı epey bir masrafı olur.Olum kızım siz hayvan sevmeyin birbirinizi sevin zaten hayvan gibisiniz.
Dün 60 küsur lira verilip Migros'dan alınan 1 yaş için kedi maması.

Yok ya... Evde kedi besleme (kuş kedi köpek vb tüm hayvanlar) evin reisi olan hatun istemediği için maalesef mümkün değil.
Bunun için alınan mama kardeşin kedisi için alınmıştır.

Aslında ramazan ayı ya.... Sadaka için de aldım. Hayvana sadaka olmaz demeyin, olur. Kardeşimin evi müsait giriş kat olduğu için bahçesi de var ve diğer sokak kedilerine de mama koyuyor.
Bunun için kedilere ara sıra market alışverişi yaparken mama da alırım.

Duyar kasıp aç insanlar diye saçmalayanlar varken ve onların önceliği insanlar olurken; bizler de hayvanlara bakalım.
Zaten insanlardan genel olarak nefret de edildiği için şu mübarek günde iki ayaklı yerine dört ayaklı hayvanlara yardım ederek sevap işleyelim denmiştir.

Edibüdü: kızma canım benim, ben iki ayaklı hayvan derken tavukları kastettim. Senin gibi iki ayaklıları değil, üzerine alınma.
Hem sen hayvan mısın?
Öyleysen özür dilerim, size iyi evrimleşmeler.
o para bir şekilde fazlasıyla geri dönüyor, emin olabilirsiniz.
Ben öpücükle ödüyorum. Evet.
Cidden değişik tiptir. Evde ne varsa ver yesin özel mama almak nedir? Evet.
parasını çöpe atan keriz insandır evet.
Yoksulun karnını doyurup kıyafet alan candır.
Öğrenciye burs veren candır.
Yaşlıların işlerini gören candır.
Yetimlerin yüzünü güldüren candır.
Yardım kuruluşlarına bağış yapan candır.
Doğayı koruyan candır.

Evdeki veya sokaktaki canlara mama ve su veren de başımızın tacıdır.
aklından zoru olan insandır. amk yerinde bi fakirin karnını doyur desen bi hayrı olmaz.
harbi ötesi geri zekalı insandır. evdeki yemek artıklarını vermeniz yetmiyor mu. evet..
sokak kedisi için alanlara kesinlikle vasi tayin edilmesi gerekiyor.
Ciddi ciddi hayat harcayıp başlık açan bu mal'a ömür harcayan anne baba var.
ciddi ciddi para verip seni insan edemediğimizden masum kedileri bari doyuralım dedik. senin rızkını onlar yiyor, dua et. ya senden bir insan olsaydı?
Sokakta oynaşan erkekleri beslenmek yerine kedileri beslemek tedavi etmek insanlığa katkı sağlar.
Merhametli insandır sonuçta severim.
Tatlıştır , başka bir şey diyemedimdi .
Merhametli ve düşünceli insandır. Bu dünya, yalnızca insanoğlunun değildir. Hayvanların, çiçeklerin, bitkilerin de dünyasidir. Insanlar kendisini çok büyük görüyor.
iki koyun versek otlatmaz ibneler.

bunlara çok bilendim. sizi rahat komam bundan sonra.
her ay 15 kiloluk alıp sokaktakilere bile veririm. bazen dana salamı alır veririm, bazen 2 kilo hamsi alır veririm. güzel hayvanlar dururken aşağılık insan eniği besleyecek değilim ya.
nasıl boş yapıp kötü de olsa ilgi çeksem başlığı. (bkz: ergen)
Ben 10 Kilo mamayı 40 TL'den alıyorum. Yalan beyanat.
güncel Önemli Başlıklar