1. 1.
  Kanıtla o zaman.
  -1 ... leydi perpetua
 2. 2.
  Bir dönem dolu dolu yaşadığım durum. Birine aşık olmuş kadar güzel bir his yaratıyor. Daima neşeli ve huzurlu geziyorsunuz. Ama uyuşturucu gibi. Zamanla olaylar karşısında sizi avutmamaya başlıyor ve eskisi kadar kendinizi ona teslim etmediğinizde ağır hasarlar bırakıyor. Sonra onun tutarsız taraflarını görmemek için kendinizi zorluyorsunuz. Ve acı son; aynı aşık olduğunuz kişide olduğu gibi onun da zannettiğiniz şey olmadığını görüyorsunuz. Kabullenmesi en zor durumlardan biridir islama inancını yitirmek. Kendini bi süre daha kandırmaya çalışırsın ama artık olmaz, çok fazla şey görmüşsündür. Ve inanılmaz acılar çekersin. Aklını iyi kullanabilenler için sonu hüsranla bitecek durumdur.
  1 -2 ... muglaninayyasimeshur
 3. 3.
  insanlara kızamayız, küçükken empoze ediliyor islam ve çocuk yaşta zehirleniyorlar. yani şöyle düşünelim: beynin kurulma aşaması bu zamanlar ve islam orada kalıcı iz bırakıyor. bundan bir insan nasıl kurtulacak? hani bazıları bundan kurtuluyor ama çoğu insanı sorgulamaya iten bir durum yok çünkü inanç böyle bir şey. kesinlik katıyor.
  bir hıristiyanı da alsan yanına bir müslümanı da ikisini de dinlesen o kadar özgüvenli konuşur ki aklın şaşar. ikisine de çünkü küçükken din böyle empoze edilmiştir. o kesinliği ona veren de dine duyduğu koşulsuz bağlılıktır.
  mesela galileodan bir örnek vereyim; bu adam güneş merkezli evren modelini savunuyordu ama kilise buna karşı çıkıyordu, buna ceza da verdi ama bu gene de onu savunuyordu ve bu kişi bir hıristiyandı.
  yani kendi inancına bu kadar çelişik bir fikri bile savunurken nasıl oluyor da insan bunda kalıyor? çünkü öyle bir ortamda büyümüş ve bu zihninde kalıcı hasar bırakıp onu sakatlamış, bu yüzden ondan kurtulamamış.
  mantığına ters gelse bile onda direnmiş, ondan kopamamış. zaten inançlı birinin dinden kopması ağır bir süreç ve ciddi bir yüktür.
  2 -1 ... allah yok din yalan