bugün

biraz şey işte.
Şişko, gözlüklü, siyah giyinen, yağlı saçlı ve sivilceli olma ihtimali yüksektir.
Bütün gün indomie yiyen 120 kilo ve üzeri zavallının tekidir.
miyazaki'nin kim olduğunu bilmeyen, studio ghibli'nin adını bile duymamış cahil cühela adamların eleştirmeye kalktığı kişidir. tüm bunları geç, the hellsing, naruto, death note bile kulağına çalınmamıştır bu karaktersizlerin.
Çocukluğunu özleyen, nostalji yapmak isteyen insandır.

En basitinden pokemon, yugioh vb. animeleri küçükken tvde gösterildiği tam olarak izleyememiştir. işinden arta kalan zamanda da kimseye zararı olmadan sakince seyrediyordur. Bunu da bir zahmet yargılamayın.

Şimdiki nesilin bunlardan mahrum kalmasına üzülüyorum sadece. Neymiş efendim pepe ekmek almış eve gidiyormuş, caillou top oynuyormuş. Bizim çocukluğumuz kaleden top geçirmeyip akşam eve giderken ekmeğin uç kısımlarını yemekle geçti. Kime neyi anlatıyorsun?
Anime izlemede yanlış bi taraf görmüyorum, ben çok izlemiyorum ama bazıları hoşuma gidiyor, çizim, ortam ve sesler falan ayarlaması iyiyse izlenir. Dizi kavramında zaten breaking bad bir veba gibidir, o diziden sonra ne izlersen izle, izlemiş oluyorsun sadece. Etkileyici dizileri epey özledik. House md, monk, dexter, leverage, mad men falan derken tüm efsaneleri tükettik.
ergo proxyyi öneririm harika bi distopik bilim kurgu anime.
nesinin garipsendiğini anlamadığımdır.
Ciddi ciddi izliyorsa sıkıntı harbiden. Ha dalga geçerek izleyebilir. Mesela geçen maytap geçerek 100 küsur bölümlük anime bitirdim. Ama laubaliydim. Sıkıntı yok velhasılı. Ağırbaşlılıkla izlesem öz saygımı kaybederdim. Birazdan tüm samimiyetsizliğimle 50 bölümlük yeni bir tanesine başlayacağım. Ciddi değilim. rahat olun.
An itibari ile benimdir.

Öyle pek bi ciddiyetle izlemiyorum, tişört eşofman ile battaniye altına girdim izliyorum.
Bir çok yerli diziden çok ıyıdır.
Hiç anime izlemeyenlerin saçma sapan yorumlarına maruz kalan insanlardır.
Çok iyi animeler var, Hepsi değil ama bir iki tane anime var ki izledikten sonra haftalarca etkisinden çıkamazsın, üstüne izleyecek geçtim animeyi dizi film bile bulamazsın,

Yüzüklerin efendisi serisi en sevdiğim filmdir, sonra batman dark knight gelir ama bir iki anime var ki onlardan çok ilerde, friends, game of thrones, breaking bad favori dizilerimdir, ama onlardan daha çok sevdiğim birkaç anime var,

Merak edenler için bir tanesi hunter x hunter 140 küsür bölüm, tam anlamıyla bir başyapıt. Biraz yavaş baslar ama sabredip devem edenler için ilerleyen bölümlerde eşsiz bir şeye dönüşecek,
benimdir. anime ayrı bir zevktir ve ayrı bir tutkudur. ayrıca japoncanız da gelişir. japon kültürünü ve japon tarihini zevk alarak öğrenirsiniz. kudurun p*ştlar.
ciddi ciddi anime izleyen insandır. temelde takip ettiği şey bir hikaye ve kurgudur; bu nedenle ne övülmesine ne de sövülmesine gerek yoktur.
Çoluk çocuktur.

Anime nedir la, adını bile söylerken yoruluyorum. Adını diyemediğim bir şeyi niye izliyim.
Animeye çizgi film denildiğinde gözleri döner, sinirden ağızlarından köpükler fışkırır.

Çizilen film çizgi filmdir bu da böyle biline. tşk.