1. 1.
  tarihi ne sanıyorsunuz siz? öyle birilerinin masanın başına oturup fantezilerine göre yazdığı bir şey mi? herkes siz mi lan işsiz güçsüz masa başında fantezi kuracak? türk tarihinin güvenilirliğini tartışmak size mi kaldı? göt tarakları sizi. açın götünüze gülün diyeceğim ama kürşad'ın arkasından açıp gülecek göt bile yok sizde. kendi götünüz olmadığı için de başkalarının götüne tarak olup tutunmaya çalışıyorsunuz bu hayata. allah başka dert vermesin.

  edit: sözlükteki göt tarağı sayısını merak edenler bu entrye gelen eksi oyları takip edebilirler.
  3 -5 ... selfcontrol
 2. 2.
  Kürşat masali zaten gerçek degil ki amk. Bunu kac kere yazdım. Kürşat Atsız denen ruh hastasının uydurdugu bir masaaall.

  Bu masali yazarken güya esinlendigi
  Chieh she shuai diye biri var gercekten ama adam Türklük icin falan savasmamis. Herif Türk kökenli bir Çin generaliymis. masalda anlatılan Türk boyun egmez falan hikaye. Adam bildiğin Çin ordusunun nufuz sahibi maaşlı Generali. Kendi gibi Çin ordudunda görevli birkaç türk komutanı ve diğer Çinli komutanlar ile birlik olup imparatoru indirerek yerine genç bir Çin prensini gecirmek üzere bir darbe girişiminde bulunmuşlardır. Olayın aslı budur.
  -3 ... eduardo elric
 3. 3.
  olay kahramanının resmi tarihte kürşad adıyla anılmaması çin sarayının türkler tarafından basıldığı gerçeğini değiştirmiyor. buna öncülük eden birinin olduğunu da değiştirmiyor. Sonuçlarının türkler'i asimile olmaktan koruduğu gerçeğini de değiştirmiyor. Ama sebepleri milli değildi diyenler olacak. Olay öncesinde yaşananları, Türk esaretini sonlandırmak için fırsat arayan bir türk'ün isyan bahanesi olarak düşünürsek ne olacak? Tarih biliminde Olayın görünen sebebi her zaman gerçek sebebi yansıtmayabilir. Diyelim gerçek sebep hakikaten milli değerlerle ilgili değil; bunun böyle oluşu da türkler'in çin sarayını basacak kadar gözü kara olduğu gerçeğini değiştirmez. isim meselesine gelirsek, çin kaynaklarında mete han da mao tun diye geçer. bu isim türkologlar arasında uzun süre tartışmalı kalmış; çince'den yapılan çeşitli çeviriler sonucunda dilimize mete olarak yerleşmiştir. bu mantığa göre mete han da yok tarihte o zaman. onedio'dan tarih öğrenmeye çalışmayın bir dahakine.

  bunu bilmeyenler için tekrar söyleyeyim düşüncemi. chieh-she-shuai'ye gülecek götünüz bile yok. götünüz olmadığı için başkalarının götüne tarak oluyorsunuz. bitti.
  4 -2 ... selfcontrol
 4. 4.
  şu başlığı yazanın tek bir tarih kitabı okuduğuna inanmıyorum.
  (bkz: cahil cesareti)
  -1 ... lilibet