bugün

parkta anlamini buldugum iki hece:
ufak yigen yanindaki hatuna : aysun abla aysun abla, sen benim kuzenimsin de kuzen ne demek?
gibi sorulara muhattap ettikten sonra uzuvlara gecti, sonra gozleri bayanin goguslere kaydi, : aysun abla aysun abla, bunlar ne?
kiz ne diyecegini bilemedi ve agzindan iki hece dokuldu : cici.
kuma sıfatı ile evimize gelen yeni anne için kullanılan kelime.
tarihte bilinen ilk türk milliyetçisidir. çin egemenliğine girmektense ölmeyi şeçmiştir.
bebeklere öğretilen sevme sözcüğüdür.

"bak bu abla. cici bak, sev onu. cici cici cici abla" * "ah be ablam be gel cici cici oynaşalım" "aaa ablaya vurulur mu? cici o"
penguen, uykusuz ve lemanla aynı kulvarda olmayacak dergiymiş. 'zaten onlarla henüz yarışamayız, çok iyiler' diyor bir eleman. kendilerini bilmeleri güzel. alıp okumadan dergi hakkında yorum yapmak pek de doğru olmayacaktır.
fiyatı 1,25 olunca, oh lan süper, ucuzmuş dedim hemen aldım. bi okudum, 1,25 çokmuş bu dergiye dedim, koyacak yer bulamadım.
tayyipsiz mizah dergisi sloganıyla yola çıkmış dergi. fakat tayyipsiz bir dergi olmak başka tayyip yok diyerekten yine tayyip'ten ekmek yemeye çalışmak bambaşka. apolitik bir duruşunuz varsa neden bunu tayyip veya baykal simgelesin ki. biz tayyip'ten anlamıyoruz diyerek herhalde farklı olduklarını vurgulamaya çalışmışlar ama ilk tayyipsiz dergi de cici değil ki.
türkçe deki en şirin kelime. hemen her şey için kullanılabilir. favorim kesinlikle "kendine cici bak" tır.
ci alım, satım, tamir, onarım, bakım, yenileme işleriyle uğraşan kimse.
yeni alınan elbiseler
-cicilerini giy
iyi bişeydir.
jiji şeklinde telaffuz edildiğinde daha güzel olan kelimedir.
ceci olsaydı nohut olurdu italyancada.
Önceden bir şekerleme markasının adıydı sonra kaybolup gitti.
90' larda çıkan doping çikolatasını üreten marka.