bugün

gönlünüzü almak ya da sizi mutlu etmek için aklına ilk olarak kendini de mutlu eden kitap almayı getiren sevgilidir. kendine özgü olan, klişelerden uzak sevgilidir. çiçek de alır tabi, o da gereklidir bünye için. ama hadi sana kitap alayım , canım sana kitap almak istedi dedigi anda ayrı bi şirin gelir göze.
belki de sevgilisinin kendini geliştirmesini,kültür dünyasına doğru yolculuk yapmasını,at gözlüğünü çıkartıp herşeyi altı şapka tekniği kıvamında görmesini istiyordur da bunları yüzüne yüzüne söyleyemediği için kitap alarak mesaj veriyordur.olamaz mı?
"çiçek belirli bir süre sonra solar ama kitabı ömrü boyunca saklayabilir" diyen sevgili
gayet mantıklı sevgilidir, çiçek birkaç gün içinde solar, fakat kitabın başına bir şey gelmediği sürece kalıcıdır.
çiçek düzenleme ile ilgili bir kitap almışsa, bir taşla iki kuş vuran sevgilidir.
çiçeğin solacağı günün geleceğini, cümlelerinse asla gücünü kaybetmeyeceğini bilen sevendir.
çiçek sevmeyen sevgiliye yapılabilecek eylem.*
bir de satın aldığı kitabın ilk sayfasına aşkınızı özetleyen bir yazı yazarsa ömür boyu bırakılamayacak sevgili kategorisine girer.
kitabın bir çiçekten daha yararlı ve daha uzun ömürlü, daima gereği duyulacak bir şey olduğunu bilen sevgili.

(bkz: kitap en güzel hediyedir)
maddi varlığa değil düşünşel varlığa gönül vermiştir.
eğer sevgili karşıdaki insanın neden kendisine kitap aldığını düşünecek biriyse anlamı olmayan bir durumdur.zira çiçek daha önemlidir onun için.
ne düşünceli bir sevgilim var beni anlamış,beni tanımış kitap almak çok daha mantıklı diyorsa güzel bir durumdur.neredeyse kitap ve çiçek aynı fiyattadır.çiçek solar ama kitap fazlasıyla değerlindirelibilir.
kızların hayalindeki sevgili modelidir ama erkekler maalesef bunu bir türlü anlamazlar.
- aa şevkican teşekkür ederim usanmıştım çiçekten.
(paket açılır ve içindeki kitap görülür)
- hmm temel kamasutra. öküzsün şevkican.
+ emm hebe hübe şey ben popomundo karakterime almıştım onu tüh yanlış hediye verdim sana.
- ne demek yani sen beni seksi bulmuyomusun? benimle yatmak istemiyor musun? çok mu çirkinim? ühüühühüh
+ allah ım sana geliyorum.
kitap eskir, yıpranır, yırtılır, üzerine çay dökülür pislenir temizleyemezsiniz, küçük çocuklar eline kalem alınca kitaba girişiverirler mahvolur gider kitap. ama çiçek öyle mi? koyarsın bir defterin arasına saklarsın ömür boyu. defter eskiyince bir başkasının içine koyarsın.
bir çiçeğin üzerine bu kadar da gidilmez ki canım...

ayrıca; çiçek yerine kitap alan sevgili yolda elinde çiçekle gezmekten utanan sevgilidir.
kitap okumaya üşenen romantik sevgilidir. üşengeçtir çünkü o kitabı okumak zor gelir, romantiktir çünkü sevgilisine o kitabı okutup dizinde yatar ve kendisine anlatmasını ister. çünkü şarkı öle demiştir:
- ben istedim yar bir bana baksın
bebeğim olsun göğsüme yatsın
okuduğu kitabı bana anlatsın
yüreği küt küt bir bana atsın*
(bkz: dantelizm)
çiçeklerin solduklarında çöpe atılmasındansa, hayat boyu saklanacak kitapların -içinde güzel de bir not varsa- tüm hediyelerden daha değerli olabileceğini düşündürür.
tuna kiremitçi kitabı ile gelirse bir kez daha gözden geçirilesi sevgilidir.
kitap gibi kızsın seni okumak öğrenmek istiyorum mesajı veren sevgilidir.
söz ucar yazı kalır, çiçek kurur sapı kalır mantıgında bir insandır kendisi.
doğayı seven, çiçeklerin koparılmasına üzülen entel sevgiliye alınılabilecek hediye.**
(bkz: bilge sevgili)
(bkz: kitap yerine totem alan sevgili)
aldığı kitaba göre değişir ama halihazırda varsa beni bulsun sevgilisidir.*
- sevgilim sana çiçek yerine kitap aldım.
+ aaa!.. mantıklı. *
güncel Önemli Başlıklar