bugün

istihbaratın amacı bir ülkede yapılan psikolojik harekattır. uludağ sözlükte ve diğer sözlüklerde de olduğu gibi yapılan sol framlerde açılan başlıkların gösterdiği işrettir. bundan bir kaç ay önce tanık olanlar bilir zamanında uludağ sözlüğün arka planında cia logosu çıkmıştı! ardından bununla ilgili başlıklar açılmıştı. aklıma geldi bir arama yapayım dedim nedense o başlıkların bir tanesi bile ortada yok! yada ben bulamadım!
bilirsiniz ki bundan bir kaç yıl önce cia türkçe bilen kişiler arıyordu. haberlerde çıkmıştı hatırlarsanız. artık alımda yok! bu alım bitiminden sonra sözlüklerde nedense bu ülkenin milli ve dini değerlerine sahip ne kadar şey varsa onları aşağlayan başlıklarda artış oldu. bunlar tesadüf olamaz. şimdi işi geyik algılayanlar olabilir ama arap baharı denen şey sosyal medya kullanılarak yapıldı. bunu göz arda etmeyip ciddiye almak gerekir.
yıllardan beri sözlüklerde takılıyorum ama şu son iki yıldır insanları sürekli etiketliyerek kutuplaşma söylemlerin dile getirilmesi, açılan nefret dolu başlıkla toplumun kışkırtılması, sürekli cinsel başlıklarla da ahlak çöküntüsü amaçlayan bu başlıklar son derece rahatsız edici. adamlar çalışıyor!
milli ve dini değerler akp ve onun dilenci kültürü ise bu rezilliğe bizzat saldıran şahsım cia başkanı John Brennan dır.
buyrun kendimi de afişe ettim rahatlayalım şimdi.
sözlük, Neden aşırı uçtaki başlıklara karşı tavır takınmıyor sorusuna aldığım cevaptır.