1. 1.
  üzerinde milyon dolarlık araştırma yapılan yöntemlerdir. istihbaratçıların kullandığı yöntemlerin özellikleri şunlardır,

  1) arkada iz ve kanıt bırakmaz,
  2) kişi de fiziksel tahribat bırakmaz,
  3) psikolojik çaresizlik verir.

  istihbaratçılar birisine işkence yaparken şuna dikkat ederler, kişiyi sonuna kadar zorlamazlar. eğer kişiye sürekli acı çektirilirse yaşanacaklar şunlardır,

  1) baygınlık,
  2) korku yerine öfkenin hakim olması.

  kişi işkence gördükçe korku yerini öfkeye bırakır. kişinin konuşması zorlaşır. bundan dolayı işkence yapılırken biraz acı çektirilir biraz rahat bırakılır sonra tekrar acı çektirilir sonra tekrar bırakılır. bu sayede kişi rahat bırakıldığı anda yaşadığı rahatlığın gitmesini istemez. bu yüzden korkar. buna işkence-ödül mekanizması denir.

  yapılan işkenceler genelde ölüm hissi yaşatan türdendir. mesela kurban bir tahtaya bağlanıp kafası aşağıda ayakları yukarıda olacak şekilde bir açı oluşturulur. akabinde yüzüne br bez parçası kapatılıp yukardan bu beze su dökülür. kurban boğulma hissi yaşar fakat boğulmaz zira eğim olduğu için ciğerlerine giden su geri çıkar. güvenlidir. fiziksel tahribat meydana gelmez.
  1 -2 ... bel gamzeli erkek
 2. 2.
  türkiye'de ki işkence merkezlerinden biri ' hzi vakfı '' idi .nedir bu 'hzi' vakfı..

  cia tarafından finanse edilen bu işkence merkezi çalışanları 1970 sonrası cia'nın cezaevlerinde ilaçla ve psikolojik baskı ile ( bilgim bu kadar) sol ve sağ tutuklu ve hükümlüler üzerinde devlet destekli işkence yaptılar ..
  nedir bu vakfın açılımı ,hafize zekeriya itil ..

  kimdi bu işkence merkezinin kurucular ve neden bu ismi aldı.
  cia finansı ile kurulan bu vakfın kurucuları turan itil ve muazzez ilmiye çığ'dır

  vakfa annelerinin ismini vermişlerdir.
  vakfın yönetm kurulu başkanı muazzez ilmiye çığ'dır kardeşi ise yani turam itil ihtisasını amerika'da yapmış ve türkiye'de ve dünyada 'türk mengele'si ' olarak tanınmaktadır.

  (bkz: josef mengele)

  yönetim kurulu başkanının yani muazzez ilmiye çığ'ın lalabı da hemşire idi ki tıp konusunda hiç bir eğitim almamış biridir aynı sümeroloğ olduğu yalanı gibi.

  işin acayibi sürekli anti-amerikancılık (usa-abd) yapan ve cia karşıtıyım diye ile ortada dolaşan doğu perinçek bu cia işbirlikçisi muazzez ilmiye çığ'ı ulusal kanal'dan hiç eksik etmemekte idi.

  bu vakfın diğer bir çalışanı da tıp unvanları taşıyan ayhan kongar'dır aklımda kalan 2. derece akrabalarından enişteleri idi.

  işte cia'nın türkiye'de ki işkence üsleri böyle kuruldu ,yüzlerce vatan evladı sağcı ,solcu,devrimci,ülkücü diye ayrılmadan psikolojik ve ilaçla işkence gördüler...

  onlarca insan zarar gördü hatta deliren olduğu söyleniyor ..
  işte ülkemizi abd'ye böyle köle yaptılar hala yapıyorlar bugünlerde amerikan askerleri urfa'da konuşlanmış diyorlar tabi ki cia işkencecileri..
  2 ... baris hemen simdi
 3. 3.
  cia işkence yöntemleri
  1 ... yalniz olmiycem dimi