1. 1.
  Özelleştirmeyi eleştirirler birde Yahu bu HALK KOOP ları, KÖY KOOP ları, TANSAŞ ları, KiPA ları CHP ve sol birlikte HALK YARARI için kurmadılar mı? Nerede bu HALK YARARI için devlet desteği ile kurulan kurumlar? TANSAŞ ları ve KiPA ları ingiliz marketler devine CHP liler satmadılar mı? KiPA ları aynı ingiliz marketler devine yine aynı CHP liler satmadı mı? Şimdi DOLAR yükseldi diyerek ETiKETLERi YÜKSELTiP, DOLAR DÜŞÜNCE ETiKETLERi DÜŞÜRMEYEN aynı market tekeli değil mi? Yahu soruyorum şimdi bu nasıl bir HALKÇILIKTIR ? Halkçı bir partinin belediyeleri devletin gücünü kullanarak HALK YARARINA diyerek kurduğu TANZiM SATIŞ MAĞAZALARINI NASIL OLUR DA EMPERYALiSTLERE PEŞKEŞ ÇEKER!

  (Artık özelleştirilen fabrikalar chp-sol döneminde olduğu gibi "mülk ile birlkte tamamı satılmıyor, mülk devlete ait oluyor sadece işletme hakkı belli bir tarihe kadar alıcının oluyor. Bilgisizlerin bilgisine.)
  3 -14 ... desifreleyici
 2. 2.
  chpnin tansaş köy koop halk kooplarına ne oldu
  2 -1 ... desifreleyici
 3. 3.
  chpnin tansaş köy koop halk kooplarına ne oldu
  3 -1 ... desifreleyici
 4. 4.
  Satisi yapan Burhan Ozfatura. Dyp(dogru yol partisi)
  Satisin iptali icin dava acan ve konunun takipcisi olan kisi (kendisini hic sevmem) yüksel cakmur. Chp'li
  Hal boyleyken bu satisin faturasi nasil chpye kesilebiliyor?
  Baska sorum yok hakim bey.
  7 -1 ... cavaceylan
 5. 5.
  kooperatifçilik türk köylerine uygun bir yapı değil, belki sadece ege'nin küçük bir bölümü ve trakya'da uygulanabilir o da belki. çünkü kooperatiflerde yerler birleştirilir tek bir arazi elde edilir ve kârdan tüm köy nemalanır. ve ben bu noktada bizim köyü düşünüyorum; tüm köyün tek havuzda toplanan kârı dağıtılırkenki kavgalar geliyor gözümün önüne. ben çalıştım sen çalışmadın ikimize de aynı para geldi tarzı tartışmalar. kısacası türkiye'nin büyük kısmında bu iş tutmaz, tutmadı da önceden yapılanlar. başka çözümler gerekiyor. gerekirse gıda sektörü devletleştirilir.
  2 -2 ... masklavi
 6. 6.
  Suya düşmüştü.
  Hangi su mu?

  ineğin içtiği su.
  inek nerede mi?

  Dağa kaçtı.

  Dağ nerede mi?
  Yandı bitti kül oldu.
  ... thebiggraywolf
 7. 7.
  enteresan bir iddiadır. şimdi olayda chp nin adı bir tek izmir belediye başkanı veya eski başkanı her ne ise onun bu özelleştirme ile alakalı "usulsüzlük" başvurusu sırasında geçmiş. olayın kahramanı burhan özfatura. tansaşı falan kuran sonradan özelleştiren. yani chp den önceki izmir anap/dyp her ne ise o partinin eski izmir belediye başkanı.

  https://www.biyografi.net.tr/burhan-ozfatura-kimdir/

  yazar burada neyi amaçlamış belli değil. zaten muhtemelen kendisi de bilmiyor. yazdığından da pek bir şey anlaşılmıyor zaten dil bilgisi aşırı zayıf. şu aktrol denenlerin hepsi böyle ise ki bu sözlük itibari ile böyleler bunlara herhangi bir para vs veriliyorsa yazık günah. biraz zeka kırıntısı barındıranlardan alsınlar bari ki biraz meşgale çıkar bizlere de. eleman zaten direkt küfür etmiş sonrasında *
  6 -1 ... mel mel bakan gibson
 8. 8.
  1985 - 2002 yılları arasında hangi "chp" veya "sol" partinin iktidar olduğu da belirtilirse çok daha anlamlı olacaktır. vallahi yaklaşık 86-87 den günümüze kadarki kısmı hatırlıyorum da ne erbakan solcu idi ne özal ne çiller ne demirel ne yılmaz ne şimdiki. arada bir ecevit dönemi oldu ama onda da ne elle tutulur bir özelleştirme oldu ne bir şey. son 5 senede özelleştirilen kurum sayısı cumhuriyetin toplam tarihinde satılanları birkaç on kez katlıyor iken bir de kalkıp insanlara "cahiller" demek neresinden bakarsan bak aşırı aptalca.
  7 -2 ... mel mel bakan gibson
 9. 9.
  https://www.evrensel.net/...it-patronlara-hesap-verdi

  http://arsiv.ntv.com.tr/news/51098.asp

  https://www.aydinlik.com....-kose-yazilari-nisan-2018

  Biz yapmadık demeyin göz göre göre yalan söylemeye lüzum yok.
  ... desifreleyici
 10. 10.
  okuduğunu anlayamayan bir meczubun ( sığır da diyebiliriz ) iddiasıdır. bak ilgili entryden senin elf gözlerinin görmediği paragrafı paylaşayım süzme olduğun için anlayamıyorsun demek ki.

  --spoiler--

  arada bir ecevit dönemi oldu ama onda da ne elle tutulur bir özelleştirme oldu ne bir şey.

  --spoiler--

  kardeşim mallık, sığırlık konusunda kendini ispat ettin daha fazla zorlama. madem patlıcan ucuzlamış al bol bol fitil niyetine kullanırsın *
  2 -1 ... mel mel bakan gibson