bugün

Satisi yapan Burhan Ozfatura. Dyp(dogru yol partisi)
Satisin iptali icin dava acan ve konunun takipcisi olan kisi (kendisini hic sevmem) yüksel cakmur. Chp'li
Hal boyleyken bu satisin faturasi nasil chpye kesilebiliyor?
Baska sorum yok hakim bey.
kooperatifçilik türk köylerine uygun bir yapı değil, belki sadece ege'nin küçük bir bölümü ve trakya'da uygulanabilir o da belki. çünkü kooperatiflerde yerler birleştirilir tek bir arazi elde edilir ve kârdan tüm köy nemalanır. ve ben bu noktada bizim köyü düşünüyorum; tüm köyün tek havuzda toplanan kârı dağıtılırkenki kavgalar geliyor gözümün önüne. ben çalıştım sen çalışmadın ikimize de aynı para geldi tarzı tartışmalar. kısacası türkiye'nin büyük kısmında bu iş tutmaz, tutmadı da önceden yapılanlar. başka çözümler gerekiyor. gerekirse gıda sektörü devletleştirilir.
Suya düşmüştü.
Hangi su mu?

ineğin içtiği su.
inek nerede mi?

Dağa kaçtı.

Dağ nerede mi?
Yandı bitti kül oldu.
enteresan bir iddiadır. şimdi olayda chp nin adı bir tek izmir belediye başkanı veya eski başkanı her ne ise onun bu özelleştirme ile alakalı "usulsüzlük" başvurusu sırasında geçmiş. olayın kahramanı burhan özfatura. tansaşı falan kuran sonradan özelleştiren. yani chp den önceki izmir anap/dyp her ne ise o partinin eski izmir belediye başkanı.

https://www.biyografi.net.tr/burhan-ozfatura-kimdir/

yazar burada neyi amaçlamış belli değil. zaten muhtemelen kendisi de bilmiyor. yazdığından da pek bir şey anlaşılmıyor zaten dil bilgisi aşırı zayıf. şu aktrol denenlerin hepsi böyle ise ki bu sözlük itibari ile böyleler bunlara herhangi bir para vs veriliyorsa yazık günah. biraz zeka kırıntısı barındıranlardan alsınlar bari ki biraz meşgale çıkar bizlere de. eleman zaten direkt küfür etmiş sonrasında *
1985 - 2002 yılları arasında hangi "chp" veya "sol" partinin iktidar olduğu da belirtilirse çok daha anlamlı olacaktır. vallahi yaklaşık 86-87 den günümüze kadarki kısmı hatırlıyorum da ne erbakan solcu idi ne özal ne çiller ne demirel ne yılmaz ne şimdiki. arada bir ecevit dönemi oldu ama onda da ne elle tutulur bir özelleştirme oldu ne bir şey. son 5 senede özelleştirilen kurum sayısı cumhuriyetin toplam tarihinde satılanları birkaç on kez katlıyor iken bir de kalkıp insanlara "cahiller" demek neresinden bakarsan bak aşırı aptalca.
güncel Önemli Başlıklar