1. 1.
  Evet akıllı chplilerin yapacağı iştir, chp 28 almış 26 almış fark etmez ama hdp 9 almış 11 almış çok fark eder, yani şimdi terör örgütünün uzantısı falan demeyip hdpye vermek lazım bu iş bir denge işi, hdp mecliste olmazsa kürtler akpnin kucağına atılmış olur.
  1 -3 ... reisayaginabisurumal
 2. 2.
  chp'nin tabanının % 90'ından fazlası ulusalcı, kemalist ve atatürkçü olduğundan gerçekleşmeyecek durumdur. belki chp içerisinde az da olsa hdp'ye yakın bir kitle olabilir, hüseyin aygün gibi. ancak onlar chp içerisinde azınlıktadır.

  heleki hdp'nin üniter yapı ve tsk ile kavgalı olduğu, atatürk ilke ve devrimlerinden en az akp kadar nefret ettiği bilinirken o iş yaş!!

  daha geçtiğimiz günlerde hdpli belediye başkanlarından biri çıkmış atatürk'e sahip çıkanlara saydırıp, it sürüsüdür, köpek sürüsüdür bunlar demişti.

  (bkz: sırrı sakık ın atatürkçülere it sürüsü demesi)

  sanki chpli seçmen bunları unutacak kadar düşük zekalı mı?

  kısacası chp'nin ana kitlesinden hdp'ye bir oy dahi çıkmaz. bir kısım eski tüfek sosyal demokrat, cihangir solcusu görünümlü liberal belki verebilir hdp'ye. ama bunlar zaten chp'nin ana eksenini oluşturmaz.

  bugün tam olarak değilse bile mecliste chp'ye en yakın siyasi parti yapısı itibariyle mhp'dir. chp'den mhp'ye kısmen kaymalar olacaktır bu seçimde ama hdp'ye olması mümkün değil. zira hdp seçmen kitlesi olarak daha çok akp'ye yakındır. tamam belki bir kısmı solcu geçiniyor ama feodalite, ağa, aşiret, şeyh, şıh kültürü bugün halen hdp'de yaygındır. oysa chp'nin temel ilkeleri bu yapıyla tamamen terstir.
  1 -1 ... amor a la mexicana
 3. 3.
  adaletin sağlanması için gereklidir. hdp barajı geçince batıda çok birşey değişmeyecek ama akp doğudaki beleş milletvekkillerini kaybedecek örnek olarak akp geçen seçim ağrıda 90 bin oy almış 3 milletvekili var bdpnin adayı 80 bin almış, işte hırsızlık burada.
  -3 ... reisayaginabisurumal
 4. 4.
  ak trollerin hayalidir. hdp ile akp arasında bir fark yoktur bu nedenle hdp'ye ne olacağı chp'lilerin silkinde olmaz.
  ... baris gucu
 5. 5.
  hangi chp liymiş bir türlü göremediğimizdir.
  ... flat head
 6. 6.
  mümkün değildir.
  ... pukiletta
 7. 7.
  trolllük yapmak için mi yoksa gerçekten böyle bir algı yaratmak için mi yazılıyor anlayamıyorum, neden benim çevremde hiç böyle bir insan yok?
  ... alrk
 8. 8.
  sadece bir akplinin aklına gelebilecek ihtimal. zira akpliler herkes bana bakıyo diyen kız gibi. he herkes size bakıyo.
  1 ... hanimlara fisildayan adam
 9. 9.
  hiçbir mantıklı açıklaması olmayan ama farketmeyecek durumdur şuanki siyasi partilerin birbirinden çok farkı yoktur benim gözümde.
  ... prens nehludov
 10. 10.
  ilginçtir. 7 hazirandan sonra chpli arkadaşlar yok öyle bir şey diye inkar etmişti ama aşağıdaki başlıkta bolca var olan durum.

  Kim ne derse desin vatan haini, terörist bir partiye oy vermek şerefsizliktir.

  (bkz: sözlükçülerin 7 haziran ve 1 kasım oy tercihleri)
  ... incesu bebesi