bugün

insan eti yemekten iyidir, dimi cicosum!
Bozkırda yaşayan aborjinler! neden annelerinin diz kapağından tahrik oluyor bacısını eniştesine pazarlıyor diye düşünüyodum bende. Heralde bu hamur işini fazla tüketiyorlar bilim adamlarının ilk bulgusu o yöndeymiş.
Habere bakınca görülüyor ki ortada bir düşkünlük yok, zamanında hisaraltında kaçak at kesilmesinden farkı yok, at eti de domuz eti de aynıdır, her ikisi de ölecek gibi aç kalındığında yaşamaya yetecek kadar yenmesi serbesttir. Şimdi haram frlan diyeceksiniz ki doğru, domuz eti haram ama açlıktan ölecek gibiysen ve başka çare yoksa "yaşamaya yetecek kadarı" yenebilir.
Ortada yalvar yakar domuz eti istendiğine ilişkin delil yok.
Domuz eti yemeyi seven için temin etmenin türlü yolu mevcuttur.
Örneğin istanbul polonezköy menşeili domuz eti ürünleri mevcuttur, bunları satın alabilirler. Kaçak domuz eti alalım müslümanlara iteleyelim gibi bir görüş olduğunu sanmam.
Bu işi yapan kişi ihbar sonucu yakalanmış, demek ki egelilerin domuz eti için yalvardığı tezi yalanmış, egeliler domuz eti satan kişiyi öğrenince ihbar etmişler.
Bok at izi kalsın mantığı bu devirde hala geçerliliğini koruyor ya, ben en çok ona üzülüyorum.
Ekleme: her egeliyi chpli sanacak kadar da mal var ülkede.