1. 1.
    (bkz: gülen günebakan)

tekirdağ'lı gençlerin, chpli belediye başkanını protesto amaçlı gerçekleştirdiği eylem. tekirdağ, kapaklı'da bir grup genç, bozuk yollardaki çukurlara ayçiçeği dikerek bu soruna çözüm getirilmesi yönünde seslerini duyurmak istemiş.

aynı zamanda da sürücülerin bu şekilde çukurları fark ederek araçları ile çukurlara düşmemelerini sağlamayı amaçlamışlar.

iyi fikir olduğu kadar komik bence. haberi gördüğümde katıla katıla güldüm. düşünebiliyor musunuz, aracınızla seyahat ederken ayçiçeklerinin arasından geçtiğinizi. ben düşünemiyorum.

dediğim gibi, "iyi fikir" ama, seslerini duyuracaklarını sanmıyorum. bunu kendilerinin de bildiğine eminim, lakin partizanlık psikolojisi ağır basıyor. chpli belediyelerin belediyecilikle uzaktan yakında alakası olmadığını tüm türkiye biliyor zira.

bunların tek derdi, "malı nasıl götürürüz, malı götürürken heykel yaparak halkın sesini kesebilir miyiz"dir. normal şartlarda bir belediyenin ilk yapması gereken şey önce yol, sonra sosyal alanlardır. "yol yabdı" diyerek akıllarınca ak partili seçmeni tercihleri üzerinden aşağılamaya çalışan beyinsizler ne bilsin.

https://www.tekirdagnetha...a-aycicegi-ektiler-24491/
    -5 ... sen uzun sacli bir ibnesin
  2. 2.
    erken ekim yapıldığı için, ağustos ayının ortalarından itibaren hasada başlanması uygun görülmüş. cadde başına 15-20 kilo arası ürün beklendiğini de ekleyelim. *
    -3 ... sen uzun sacli bir ibnesin