bugün

işte bu kadar. sadece birileri en akıllı değilmiş demek ki !
iyi parti mhp den koparacağı oyların 1/3 ünü kaybetti simdiden.
Iyi parti Mağdur edebiyatı yapabikecekken gandi sağolsun yine batırdı her şeyi.
Çok güzel Bir haberdir. Oldukça sevindirici. Umarım hdp den de geçişler olur. Hayırlı haberleri bekliyoruz.
Bir hafta önce bunun olması gerektiğini, beş vekili olan iyi partiye 15 vekille chp' nin destek vererek iyi partinin gurup kurması gerektiğini yazmıştım.

Not: artık bundan sonrasını saray düşünsün.
chp seçmeni en azından bu seçimlik iyi partiye vermeli.
Geçenlerden biride kılışdaroğlu diye söylenti var.
ah her seye chp yetissin zaten.
alkislanmasi gereken ve duygulandiran bir hareket.
chp bu ülkenin sigortasidir. her sart ve kosulda ülke refahi icin elini tasin altina koymustur koymaya da devam edecektir.
ama bunu futbol takimi tutar gibi parti tutan kitleye anlatamazsin.
bu partilerin degil, demokrasiyi geri kazanmanin savasi haline gelmistir. bir chp secmeni olarak gurur ve seref duyuyorum.
çomarların canı sıkıldığına göre hayırlı olacak bir iştir.
Her seçim başkalarını desteklemekten kendileri Yok sayan siyasi partiye ait 15 vekili gene bi ümit bi heves bi heyecan acaba olur mu diyerek iyi partiye geçmiştir. Daha önceki seçimlerde de gördük bunu. Sadece kendi oy potansiyellerini bölüyor ve bizim oy yüzdemiz neredeyse sürekli aynı seviyelerde kalıyor. Son olarak söyleyeceğim şey iYi partiye MHP’den hatrı sayılır oy gelme ihtimali varken o ihtimali ortadan kaldıran transferdir bu. O 15 vekilden gelecek oylar ne kadar etki edecek merakla bekliyorum.
mükemmel bir haber. kendini kurnaz sananlara iyi bir tokat olmuştur bu hareket. şimdi onlar düşünsün.
Kudurun amk.
Chp iyi partinin seçime girmesini birilerinin lütfuna bırakmamış masaya yumruğunu vurmuştur.
Umut verici bir gelişme.

içimin ne kadar kararmış olduğunu gördüm bu haberin verdiği ferahlık hissiyle.
Bize neler yaptıysanız bir bir bedelini ödediğinizi görmek nasip olur inşallah. içimizi karartma pahasına ceplerinizi doldurmaktan utanmadınız, dilinizden düşürmediğiniz dininizden, Allah'tan da korkmadınız. Sahip olduğunuz iktidarın ilahi adaleti bile satın alabileceğine inandınız. Bu arada halk üzüm gibi ezilirken sarayda tanesi bin liralık kadehlerde dinlendirilmiş üzüm suları içtiniz.

ilahi adaletin tecellisi konusunda umut ışığı oldu.
Demokrasi de çareler tükenmez.
olumlu gelişmedir. karşı hamle ne gelecek merakla bekleniyor.
şu olay akp-mhp arasında gerçekleşse sayın kk ve ekürisi meral akşener yskya itirazdan başlayarak her gün bas bas zırlardı.
güzel günler yakın inşallah.
birileri artık gerçeklerin farkında olmalı ki tercihini doğru yapmış.

o kadar yıldır nerelerdesiniz denemekte olmaz şimdi.
Demokraside çareler tükenmez. inanın kazanacağız.
Kimleri rahatsız ettiğine bakınca ne kadar doğru bir hamle olduğu ortaya çıkıyor.
eve gelip interneti açtıgımda önüme çıkan son dakika gelişmesidir, bir akpli olarak ne yazık ki söylemek istiyorum ki:

(bkz: amına koduk bülent başgan)

ahahahaha olum bu durumda eger rte seçilemese bile çogunluk bizde olacak, ve eger bir aksilik olmazsa ya mhp ya da iyi partiye by by diyecegiz, ikisinden birinin meclise girdigi durumlarda zaten sülalemiz raad, yok eger ikisi de meclise giremezse dj allahını seversen koy oraya şöyle oynak bişey sabahlar olmasın sabahlar.

bi de seviniyorlar ya ahahah, ulan mis gibi şans var adamların elinde iyi parti parti olarak girsin veya girmesin mesele o degil kadın zaten cb adayı olacak işin içine partiyi kattıgında kafa karışıklıgı hat safhada olacak mhp-chp ve iyi parti arasında bocalayan seçmen en az 1 tanesini muhtemel iki tanesi meclisin dışına atacak.

amman sabahlar olmasın, oy oy ballı kaymak ballı kaymak.
Nihayetinde olması gerekiyordu ve oldu.
hadiseye işte demokrasi budur diyen sıgırların derhal vatandaşlıktan atılması lazım, bu hadiseye sevinilebilir, bir akpli olarak agzım kulaklarımda ateş ediyorum, hatta vatanı kurtaran bir eylem de denilebilir hiç birine hayır diyemem evet dogrudur da diyemem işin nereye varacagını kestirmek güç zira, ama bunu demokratik bir hareket olarak algılamak düpedüz beyin fakirligidir.

bu tür bir hareket demokrasinin mantıgına sıgmaz etikte degil, benim de sikimde degil açşıkçası ahahahahahah iyi de yaptılar mk, biri akıl vermiyor mu bunlara yav parti olarak girerseniz oylar bölünür partiler üstü partilerden destek alan ama dogrudan parti olarak girmeyelim falan demiyorlar mı hiç aralarında konuşurken.

şimdi iyi parti yüzde 9 aldı diyelim, ve mhp de yüzde 9 ne olacak.

iki parti de meclis dışı.
CHP’nin oyu belli çıkaracağı vekil sayısı da. iyi partinin seçimlere girmesi akp-mhp ittifakının vekil sayısını azaltırken muhalefetin vekil sayısını artıracaktır.
güzel bir strateji.

haberleri izledimde bu 15 milletvekilinin iyi partiye geçişi ilgisiz geçişlerlerle (güneş moteli) karşılaştırılıyor veya geçişi bir çok paranoyak zırvalıklarla açıklamaya çalışıyorlar ama geçiş chp den beklenilmeyecek kadar iyi hesaplanmış bir stratejiden başka bir şey değil.

hem demokrasi açısındanda belli bir kitleyi temsil eden iyi partinin seçime girememesi hiç iyi olmazdı.