bugün

bakın timur selçuk ne demiş:

http://www.youtube.com/watch?v=VPEOQMCAn5c
chp zamanında en azından milletin yağ ve tüp alacak parası varken akp zamanında acımasızca ve orantısız yapılan zamlar sonucu insanların alım gücünün düştüğü, doğalgaz kullanamadığı ve tüm kışı *çalı çırpı yakarak geçirdiği gerçeğini yüzümüze çarpan söylemdir.
insanları bir paket makarnaya, kendilerini ve geleceklerini satacak hale getirmişken akp hükümeti, chp döneminde tüp ve yağ kuyruklarından bahsetmesi ne acıdır. en azından tüp ve yağ kuyruklarında bekleyen insanların onuru ve gelecekten ümidi vardı, bir paket makarnaya geleceğini satan insanın sahip olduğu tek şey olan ümidinin bile elinden alındığını pek ala görmüş bulunmaktayız.
türkiyenin son 10 yılının öncesini bilmeyen ergenlerin memleket eleştirisi.

ergen oldukları buradan belli. ha ergen değilse balık hafızalı olur zaten. 10 yılın öncesini bilmeyen.
rte nin kültürüne yakışan konuşmadır. türkiye kasımpaşa değildir.
gerçeklerin seslendirilmesidir.
chp deyince akla kuyruklar ve postallar gelir.
tüp ve yağ kuyrukları gerçekti. ama, yeni yetme troll'ler bu olayda madalyonun arka yüzünü bilmezler, rte'den farkları budur. o, asıl gerçeği bilecek yaştadır, bilir ama haksızca bu eski olayı kullanır. dediği olay, 1978 yılında olmuştur. işadamları halkta
tepki yaratıp oluşacak kargaşada hükümeti yıkmak için yokluk yarattılar, piyasaya mal vermediler. ama ne gam, gerçeği biliyorduk. sıraya girer tüpümüzü alırdık, yanında sabun almayı kabul edersek, bakkal margarini tezgah altından çıkarır verirdi. ne olmuş yani, insanlar tüp ve yağ kıtlığı var diye öldüler mi ? öldüler, ama başka nedenden, abd maşaları tarafından kurşunla, bombayla, satırla kahpece öldürüldüler. bugün, yine abd tarafından başımıza çöreklendirilen maşalar, o dönemin tüpünü yağını hatırlatıp yaşamadıkları dönemi tasvire çalışan ahmakça laflar ediyorlar. 1978 yapay kıtlığı yetmezse, "türkçe ezan" var, "ahır yapılan camiler" var, "kuranı saklayan müminler" var, "menderes demokrasi şehidi" var. elimizdeki malzemeler bunlar, ver ellerine oynasınlar, bilmeden etmeden "aguu, dıgıl" gibi sesler çıkarsınlar. aman efendim, ne büyük siyaset ! böyle başa böyle traş !
gerçekleri duyunca kuduran chp linin başbakana sallamaya çalışması durumudur.

tabi başınız daki başkan Benim adım kemal ben parayı bulurum derse sizlerde anca böyle olursunuz.
orospu çocuğu işadamlarının chp yi iktidardan uzaklaştırmak için yarattığı sunı kıtlıkların rte tarafından kullanılmasıdır. belden aşağı vurmaktır. *
utanmasa o zaman kimsede internet yoktu şimdi her evde internet var diyecek. bunuda yerler ha derse gülmeyin.
şu sözlükte neden ıq şartı uygulanamaz anlaşılamamıştır, terör olayı olur hala ergenekon saftası yapıştırılır, lan dışarda dediğiniz türden kaç kişi kaldıki, tsk deseniz ele geçirmedinizmi hala? Değremi chp ye bağla, terörü ergenekona bağla, zammı abd ye bağla. oh ne ala memleket, bu fikirde olduğumuz sürece yediğimiz yarağın haddi hesabı olmayacaktır da bundan zevk alan güruha sormak lazımdır ki sizin fikrinizde bu hükumetin başarısızlığı imkansızdır. Hala bir Muhsin Yazıcıoğlu olayını bile aydınlatmaktan aciz bakanların kabinede kaldığı bir hükumetin iyiniyetinden ben şüphe duyarım, yansın alayı yurdun , gıkım çıkarsa sizler gibi şerefsizim denilesi vaka.
(bkz: terörden ve doğal afetlerden nemalanan muhalefet) tarzı bir entry ve başlık olmuş, ama ben yoruldum şerefsize şerefsiz demekten, o sebeple başka başlığa gidiyorum, hem onlar daha şerefsiz *
(bkz: emniyet şeridi ayıları)
"deprem doğal bir afettir ve terör ise 10 yıldan daha fazla süredir bu milletin başının belasıdır" diyen rte'dir. eskiden insanlar hem depremlerle, hem terörle, hem de tüp ve yağ kuyrukları ile boğuşmaktaydı...tabii ki her fırsatta chp iktidarının ülkenin başına ördüğü çoraplar dile getirilmelidir. çünkü bu millet onlardan çok acı çekti...hemen unutmak kolay mı...ha terörün dindiği zamanlar oldu...ama nasıl dindirildiği de ortaya çıktı...işbirliği yaparak. bugün solcular kabul etmeseler de ergenekoncular terörle işbirliği içindeydiler ve işlerine gelmediğinde de askeri şehit ettiriyorlardı. bu resmi olarak da ispatlanmıştır zaten...
Her zaman duyulan klişe eleştirisidir rte nin, chp zihniyetinin bereketsiz, belalı olduğunu dile getirip yağ tüp vs kuyruklarından bahseder, allah aşkına, cenab-ı mevla aşkına 10 senedir terörden depremden zamlardan bunalmamış varmı bir insan, varmı bu beladan nasibini almayan. Gene diyorum bu millete az bile bu hükumet, hak ediyoruz ne yazıkki.
Chp li falan değilim, ama hiç bir zaman akp li olmam da olmayacağım da.