bugün

istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Haliç için özel olarak tasarlanan Hasköy Vapuru'nun hizmete alınması töreninde konuşuyordu.

Canan Törener isimli nine düzenlenen törende siyasetçilere parmak ısırttı. Güvenlik duvarını aştı kendisini engellemek isteyenleri aşmasını bildi. Kararlıydı kürsüye çıkmaya..

KiMSE DURDURAMADI

80 yaşındaydı ama öylesine bir coşkulu ve azimliydi ki genç korumalar onu yolundan çeviremedi. Eliyle sert bir şekilde itekleyerek hedefine yöneldi. Kürsüye çıktığı gibi Topbaş'ın elinden mikrofonu kaptı.. Herkes bir an şaşkınlık içindeydi.. Yaşlı kadın başladı konuşmaya.

80 yaşında olduğu belirtilen Canan Törener isimli kadın Üsküdar'ın gençlik yıllarında çöplük gibi olduğunu belirterek, Topbaş'a "Allah sizi başımızdan eksik etmesin" diye dua etti.

Canan nine "Ben 50 senelik Üsküdarlıyım. Bu iskelede kedi yavruları ayakkabı fırçaları vardı. Çöplük idi. Yeminle söylüyorum. Allah AK Parti'yi başımıza getiren milletten razı olsun. Eğer bu iyilikleri bilmezseniz gözüze dizinize durur. Yoksa ekmeği karneyle alırsınız. Haberiniz olsun" diye konuştu.

Gülümseyen Topbaş mikrofonu elinden almak istedi ancak Canan nine coşmuştu bir kere.. Onu susturmak ne mümkündü.

YARGI REFORMU NiNENiN GÜNDEMiNDE
"Bir dakika bir şey daha konuşacağım" diyen yaşlı kadın kadının "Yargıtay Başkanı diyor ki yargıyı siyasallaştırıyorlar. Yargıtay şimdiye kadar kimi yargıladı ki, 3-4 tane Müslümandan başka" sözleri dikkat çekti.

Bu sözler Topbaş'ı mest etmişti.. Sevincini gizlemeyen Topbaş memnuniyetini şu sözlerle dile getirdi: "Bizim yorgunluğumuzu hissetirmeyen bu dualar bu duygular. Biz bunun için varız."

ahanda o teyze:

http://www.internethaber....tu-video-galerisi-843.htm
haklıdır.
bazılarına iyi laf sokmuştur.
haksız olan teyzedir. yargıtayda yargılananların çoğunluğunu soğuk savaş nedeniyle 1940'lardan 1991'e kadar yasaklanan komünistler hariç dini ya da ayrılıkçı mlliyetçiliği kullananlar oluşturmuştur.
ilk üç entrysi tek bir yazardan gelen enteresan başlık. enteresan olan kısmı kadının chp ile ilgili bir şey söylememesine rağmen başlığa chp eklenmiş olması. kurulmuş kitlelerin, körlerin sağırların birbirini ağırladığını gördüğümüz başlık ve ekteki videosu.
duvara ayar verse daha etkili olacak olan teyzedir. 80 değil 180 yaşında olsa o zihniyeti akıllandıramaz.
yoksa ekmeği karneyle alırsınız sözüyle chpye laf sokmuştur.
hizmetten dolayı duygulanan ve sevinen yaşlı bir teyzenin samimi cümleleridir.

(bkz: kemalist tipi çirkeflik)
(bkz: bunak)
en çok ilkokul mezunudur ancak meydanlarda çarşaf yırtıp laikliği kurtardığını sanan kokanalardan daha aklı başındadır, elleri öpülesidir.
50 senelik üsküdarlı olduğu belli olan teyze. peki ben karnesiz bile alamıyorum ekmeği ne olacak? üsküdarda apartmanı olup 3 tane kira alan adam için söylemesi kolay tabiki "ekmeği karneylen alırsığız". teyze söyle bakalım ben üniersiteyi bitirince, ailemin yanından ayrılınca nası alıcam ekmeği?

teyze ben doktora gidecektim liseden mezun olduğum yaz. düştüm ve ayağımın üzerine basamıyordum.acile götürdüler beni. yanımızda para yoktu basketbol oynamaya çıkmıştık dışarıya. henüz üniversite kaydımı yaptırmadığım- yani öğrenci olmadığım- ve 18 yaşından büyük olduğum için doktor bakmadı bana. evet teyze ben yirmi küsür senelik istanbulluyum ama varoşlarındayım, üsküdar'da kedi yavruları varmış çok güzel bizim hastanemizde öküz dolu teyze ne yapalım?

evet birde yargıtaya seslenecekmiş teyze. buyur teyze dinliyoruz. ne yapsın yargıtay stv'nin aile mahkemesine mi bıraksın yargıyı?
milyonlarca insanın göremediğini 80 yaşıyla göstermiştir.muhaliflerin gözlerine sokmuştur.
anayasa mahkemesinde yargılanası teyzenin cesaretle fikirlerini söyleyebilmesidir.
tanklarla istanbul a çökerim diyen ibne de izlemiş midir?

hani falanca söyledi diyor medya, o falanca "ben demedim, şerefsizim ben demedim" diye kanal kanal dolaşıyordu bir ara, eminiz o degildir, o olamaz, olmamalıdırda, bu sözler şerefli ve üzerinde şehit kanları olan bu üniformayı giyen kimseye yakışmaz çünkü.
kendine öğretilen lafları cahilliği ile harmanlayarak komik olmaya çalışmış teyzedir.
40 yıllık üsküdarlı olup da haliç'e bu yüzden gidendir.

ayrıca etin, kıymanın kilosunun hala 10 tl olduğunu sanmaktadır. bu yüzden çılgınlar gibi akp yi desteklemektedir.

(bkz: çılgınlar gibi akp yi seven insanlar/#7920040)
80 yasında bir teyze nasıl oluyorda o korumaları asıyor dedirtiren ilginc olay.

ama 23 nisanda kapak gibi konusan basbakanlık koltuguna oturan cocuk, o beyinsiz demeyi ogrenmis nöronsuz beyine sahip varlıklara "akılın yasta degil basta oldugunu" bir kez daha kanıtlar
80 yaşında azimle kendini dinletmeyi başarmış teyze. fakat bizim millette de bir şey var, böyle bir olay karşısında hemen o teyze haklı görülür. sonraki seçimlerde tayyip'e tavsiyem böyle bir modda miting yapsın bakın çok tutar benden demesi. ellerinden öperim teyzecim.
o teyze; ülkeyi korku imparatorluğuna çevirdiklerini en son ''kriz bizi teğet geçti'' diye şarkı yapan gençlerin bile başbakan tarafından mahkemeye verildiğini, işsizliğin 2001 krizinden daha fazla olduğunu, satılmadık devlet malı kalmadığını, devletin bütün kurumlarında kadrolaştıklarını, hangi müslümanın bu kadar amerikancı olduğunu, kadir topbaş' a sorsa ya dimi.
ayrıca bu teyze silivri'de oturmuyormus ki; lalere harcanan parayla alt yapı calısması yapılsaydı, sel felaketinin olmayacagını kavrayabilsin.
23 nisanda başbakana görüşlerinize katılmıyorum diyen bir çocuk ayar vermiş sayılıyorsa güzel ülkemizde bu teyze ayarın kralını vermiştir. ki haklıdır. chp nin bu ülkeye ne gibi bi hizmeti oldu söyleyin bi. yazın belediyeye bağlı çöpçüler grev yapar ücretlerini artırmaya çalışır. chp li belediye bunu kabul etmez şehri afedersin bok götürür. halk durumua isyan eder bari biz toplayalım çöpleri der. ona da izin vermez belediye ısrarcı olanlara karşı şiddet uygular. akp iktidarı bu çöpçülük işini özelleştirince hiç böyle olaylar yaşanmaz. şehir tertemiz olur. ama bizim angutlara rahat batar. ulan kendinizi düşünmüyorsanız bizi düşünün be.
ekmeği gerekirse karneyle alan ancak onurunu ayaklar altına aldırmadan yaşayan bir millet olmak her şeyden önemlidir. teyzemiz coşmuş. fikrine saygım olmasa da yaşına saygım var. peki ya ona hak veren genç beyinler size ne demeli? çalışkan ahmet gibi konuşturmayın beni. ekmeği karneyle alırmışız hadi len. millet tatili, eğlenceyi unuttu, et yiyemiyor, işssizlik anasının amı oldu hale karne muhabbeti. bir de asıl gerici chp derler. 70 senelik meseleleri de konuşmadan geri kalmazlar.
chp ne yaptı demek ... akp ne yaptı?

sattı

sat kurtul tabii kime.

o işçiye sor bakalım memnun mu?

ülke fakir tabii o kadar kolay değildi. hala da öyle ama satılıyor ülke ve o paralarla makyaj yapılıyor.

tabii rahatınız yerindeyse sat gitsin değil mi ?
yargıtay görse tay sanacak teyzedir.

ekmek karnesinin yerini seçim dönemi beleş ekmek, bulgur, makarna alınca doğal olarak chp'ye çakma gereği hissetmiştir.
23 nisan'da ki ufaklığın başbakana ayar verildiğini sanıp coşan ancak bu teyzenin konuşmalarını saçma sapan bulanlara tokat gibidir maazallah...
23 nisanda başbakan ayar verildiğini kabul edemeyen ve geceleri rüyalarına giren ve bu yüzden kamyon deviremeyen trollerin umutsuz binlerce çabalarından sadece bir tanesidir.
kadir topbaş'ın öz be öz ninesi çıkarsa şaşırmayacağım teyze. hani şaka maka kadir topbaş'a da benzemiyor değil.
güncel Önemli Başlıklar