bugün

çeşitlilik arz eder ancak genel olarak iki kategoride toplayabiliriz. 80 yıldır binbir çaba ile edindikleri ve kendilerine büyük yararlar sağlayan elitist oligarşik düzenini korumak için chp'ye oy verenler gerçekten zeki, rasyonel insanlardır. bir de meteliğe kurşun atıp bu partiyi destekleyen idealist kesim vardır ki onlar için aynı şeyi söylemek güç, ne için chp'ye oy verdiklerini bir allah biliyordur.
(bkz: dişe diş kana kan intikam intikam)
akp'ye oy verenlerle tıpatıp aynı seviyededir.
(bkz: akp ye oy verenlerin bir zekaya sahip olmaması)
(bkz: başka başlıktan ilham alan kapasitesiz şakirt)
ilkokulda geçen "çelik ayna" muhabbetlerini anımsatan durumdur.
namusunu parayla satan akpli'den daha yüksek olduğu kesin olandır.

(bkz: oy namustur)
Akp zekasıyla eşlenmektense,aptal olmak tercih edilebilir.
bazıları için aptal olmakla eşdeğermiş.artık araştırmaya da gerek kalmadı.
(bkz: itiraflar)
akp'linin anlaması mümkün olmayan zeka seviyesidir.
akepelilerinkiyle kıyaslama yapılmayacak kadar ileri seviyededir.

+ chp ye oo..
- eveeettt
+ oyy veren
- eveeett
+ verenlerin diyodum..
- eveeeett
+ ananızı zikim!
- eveeeet
+ yıllardır zikiyorum ananızı ibneler bi konuşturmadınız!!!
- ziiiikkkkk eveeettt..
(bkz: atatürkçü düşünce derneği)
(bkz: google için kapatma talebi)
zeka seviyelerini bilemiyoruz; ama eğitim seviyesi ile ilgili bir istatistik yapılmıştı sanıyorsam. Chp seçmeninin geneli üniversite mezunlarından oluşmaktaymış, akp seçmeni ise geneli ilkokul mezunu bile değilmiş. Zaten genelleme yapacak olursak, chp'li seçmenin hakkaten eğitim düzeyi daha yüksek insanlardan oluştuğu barizdir. tarafsızlık adına bunu belirtmeyi görev bildim. şimdi birbirinizi yemeye devam edebilirsiniz canlarım.
başlığın açıklamasında da belirtildiği gibi idealist insanlardır. tabi bir şey ifade ediyorsa! en az idealizmi salaklık olarak görenler kadar akıllıdırlar, daha önemlisi çok daha onurludurlar.
gemicik kömür gibi birkaç ezbere endekslidir. he unutmadan ananı da al git var. siyasi derinlikleri az buçuk bu seviyede. Sonra aralarında kendini çok zeki çok aydın sanan akp seçmenine cahil diyen komedi bir gruh var. adama içişleri bakanı kim desen suratına bakar.

bir de atatürk ün partisi diye oy veren yaşam formları var onlara bakın hiç değinmiyorum.

bu örneklerden sonra zeka seviyesini siz degerli okurlara bırakıyorum.
onuru, gururu, özgür düşünceyi ve özgürce yaşamayı diğer "az zekalılar" gibi parayla değerlendirmedikleri için oy veriyor olabilirler.
Kendi düsünceleriyle hareket etmeyen ve sözde demokrasiyi savundugu halde, baska partiye oy verenleri gerizekali olarak niteleyebilecek kadar zekaya(!) sahip secmendir.

Celiskiye düsme demiyorum hobi olarak yine celis falan filan.
(bkz: chp ye oy verenlerin zeka seviyesi)
(bkz: chp seçmeninin iq seviyesi)

sizden olacak troll ü de skiyim diycem zorlarına gidecek amk. bari biraz araştırın la. yani dokuzuncu nesile gelene kadar bu kadar provokatif bir başlık kimsenin aklına gelmemiş diye mi düşünüyorsunuz?

birde başlık tutsun diye utanmadan ikinci entyi girmiş.

teeeyyy teeeyyy!
iq seviyesi ile zeka seviyesini bir sanan yazarlarin zeka sorgulamalari ile devam eden seviye sorgulama basligi olmustur.
olmayan seviyedir.
Atamizin kurdugu bir partidir ve kurulan ulkeyi satan akp'ye oy vermektense alternatif partiye oy verilmesidir.
seçmen zekası eminim üst düzeydedir ama yönetici zeka seviyesi tartışılabilir.
doğuştan bebek.
zeka seviyesi ölçülüyor.......
5....
4....
3....
2....
1....
(bkz: yok böyle bir şey)
Diğer yüzde elliden kesinlikle daha fazladır.