1. 1.
  Elinde i phone'larla sokaklarda devrimcilik oynayıp gürültülü eylemlerin sonunda sessiz adama dönen duran adamların hem ülkenin kaymak tabakasını oluşturup hem de solcu ayağına yatmasından mütevellit ortaya çıkan pişkinliğin getirdiği ukalalık ve götü kalkıklığın halkı hakir görüp koyun diyen lümpen davarların ruhuna işlemesi durumu.
  8 -10 ... fuhsabad koftecisi
 2. 2.
  akapeye oy verenlerin keriz olmasından yeğdir zannımca.

  (bkz: hala dik dur eğilme diyen keriz)
  5 -3 ... aglaya ivanovna
 3. 3.
  Got indiren ak parti olduktan sonra hic sorun degildir. Her secimde bacak omza.
  4 -7 ... kirmiziprezevatifliadam
 4. 4.
  (bkz: koyun dediniz biz de koyduk)
  1 ... fuhsabad koftecisi
 5. 5.
  oy oy kıyamam ben bok atmaya çalışan akit okurlarına. oy verdiği adamlar ülkenin parasını koyacak yer bulamasın cehapeye oy verenleri yargılasın. bsg
  1 -2 ... tepkisell
 6. 6.
  baba parası yedikleri içindir.
  3 -2 ... tilki
 7. 7.
  ak gençlik klavye başında. türban, cehape zihniyeti, ahır yapılan camiler kombosuyla mağdurluğu hiç bitmeyecek zavallı serzeneşi.
  2 -2 ... sevdim sevdim bak neoldu simdi
 8. 8.
  alakasız iddia. chp liler ne şaptılar şeker olsunlar. bizim memleket vatandaşı bildiğin. lakin fazla hazırcılar.
  2 ... asitbazdengesi
 9. 9.
  Chp ye oy verenler ikiye ayrilir;
  A)duzenli bir hayati olan kulturlu sakin bir insan.
  B)mahallenin popi ve yavsak picleri.
  -2 ... ateist tanri
 10. 10.
  yüksek kültür düzeyinin akp cenahında böyle görülmesinden kaynaklanan söylemdir.

  chp eğitimli, orta ve üst gelir grubuna mensup kitlelerden yüksek oy alır. beyaz yakaların ağırlıkla oy verdiği partidir.

  yani doktorun,mühendisin,avukatın,öğretmenin,mimarın,akademisyenin,bankacının,eczacının, mali müşavirin,sanatçının oy verdiği partidir chp. hatta ülkenin kalburüstü üniversitelerinde okuyan öğrencilerin yine ağırlıkla chp'ye oy verdiğini görürüz.

  chp'nin tek istisnası her eğitim düzeyindeki alevi yurttaştan oy almasıdır.bunun dışında sünni yurttaşlardan büyük oranda eğitim seviyesi yükseldikçe oy alabilmektedir.

  2007 seçimleri sonrası yapılan ve partilerin 2007'de aldıkları oy'a paralel bir araştırmada lise ve üstü eğitim düzeyindeki kitlelerin %56'sının, üniversite mezunlarında ise %68'inin chp'ye oy attığı görülmüştü. hatta lise ve üstü eğitim düzeyinde mhp oyları %21, akp oyları ise ancak %14 çıkmıştı. oysa ortaokul ve altında akp %60'larla oy almaktaydı.

  bu sonuçlar gösteriyor ki özellikle akp ve chp seçmeni arasında ciddi bir kültür farkı var.bu da ister istemez kutuplaşmayı beraberinde getiriyor. bu kutuplaşmanın neticesinde de chp'li seçmen, akp'lileri cahil,bilinçsiz kitleler olarak tanımlarken akp'li seçmen ise chp'lileri ukala,seçkinci olarak tanımlıyor.
  2 -2 ... ertan erdem