bugün

daha güzel bir yarın için. çocuklarımın geleceği için. kendini değil halkını düşündüğü için. bu ülkenin başına atatürk gibi düşünen birinin gelmesini istediğim için. kadına değer verdiği için. dışa bağımlı kalmadan bu ülkenin zenginliklerini bilerek eski düzeni geri getireceği için. yandaşları bitermek için. 13.500 km duble yol yaparak ülke gelişmediği için. hızlı tren hattında yürümemek için. milli kalkınma için. aile sigortası için. geçmişimizin kemal geleceğimizin kemal olması için. türkiyenin rahat bir nefes alabilmesi için. üniversitelerin din merkezi haline getirip solcuların sesinin kısılmaması için. trt'nin bağımsız olması için. ekmeğimi 20 kuruşa almak için. muhteşem projelerin halkı doyurmayacağı için. okyanus ötesine el hareketi yapmak için. laik ve demokratik bir türkiye için ve atamın kemiklerini sızlatmamak için cumhuriyet halk partisine oy vereceğim.

bir türkiye cumhuriyet i vatandaşı'nın fikirleridir nacizane
(bkz: dedi ve koşarak uzaklaştı liseli) *
çünkü liseliyim. türk milleti açlıktan ölmüş umrumda değil. üniversiteli olsam da farketmez çünkü özentiyim. converse ayakkabı giyerim burger king e giderim. che tişörtü giyerim ama amerikan kapitalist düzenin karşısındayım.
(bkz: chp ye oy veriyorum çünkü)
çünkü türk milleti'ni açlıktan öldürenlerin iktidardakiler olduğunu biliyorum.
çünkü kemal kılıçdaroğlu ismindeki dürüst şahsa bir şans vermek istiyorum.
çünkü hayata özgür bakıyorum, her tür baskının ve zalimliğin karşısındayım.
çünkü internetimin filtre adı altında sansürleme sistemi altına sokulmasını istemiyorum.
çünkü nedim şenerlerin, ahmet şıkların, kitaplarını okuduğum soner yalçınların, mümtaz idillerin, gazetecilerin, düşünürlerin, suçu dahi ortada yokken kodeste yatmasını istemiyorum.
çünkü protestocu kıza "kadın mı kız mı bilmiyorum" diyen bir adamı televizyonda her gün görüp midem bulansın istemiyorum.
çünkü "çok eşlilik yasal olsun" diyenlerin yönetici olduğu bir ülkem olsun istemiyorum.
çünkü basılmamış kitaplar, kitapçılar basılıp toplatılsın istemiyorum, ben kitabı okumak istiyorum okumak.
çünkü metin lokumcu için "ama sonuçta öldü efendim" denilince "ben bilmem" yanıtı veren adamın başbakan diye bu ülkede dolaşmasını istemiyorum.
akp'den nefret ettiğimden dolayı mantıken oyum ya chp ye ya da mhp ye olmalı çünkü diğer partilere oy verirsem o parti baraj altı kalacağı için oyum dolaylı yoldan akp ye gitmiş olacak.chp ve mhp arasında ise solcu olduğumdan dolayı chp ye oy veriyorum.sağcı olsam mhp ye verirdim.
son günlerde tartışılması gereken sorunsal.
akp ye neden vermeyeceğini düşününce otomatik olarak cevabını bulan sual.