1. 1.
  deniz baykal'ın meclis kürsüsünden başörtüsünün kuran-ı kerim'de olmadığına dair fetva vermesi ile açılması gereken dava. şimdi bir düşünün bir parti başkanı çıksa meclis kürsüsünden başörtüsünün kuran'da olduğuna dair fetva verse neler olurdu! neden tersini yapınca suç teşkil etmiyor? madem hukuk devletinde yaşıyoruz, hukuksa herkes için hukuk olmalı. akp'ye açılan davadan bir tane de chp'ye açılmalı.

  http://zaman.com.tr/haber.do?haberno=648245

  edit: şu anda elbette geyikten öteye geçemeyecektir. ama chp'liler bir gün gerçekten böyle bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalırlarsa ne düşünürlerdi çok merak ediyorum. parti kapatmanın ne demek olduğunu anlarlar mıydı bilemiyorum.
  23 -33 ... goooooooooooooooooooogle
 2. 2.
  Türkiye Cumhuriyeti'nde manevi yönden büyük bir değer taşıdığı için olmasını ağzına alanın ağzına sıçılması gerekendir. Tamam partidekilere siyasi yasak getirilebilir belki ama kurum olarak CHP asla kapanamaz.
  8 -5 ... ch32
 3. 3.
  meclisteki 4 partinin ikisine açılan kapatma davaları yüzünden olabilmesi muhtemel dava.
  ... kader utansin banane
 4. 4.
  kurum olarak chp asla kapanamaz diyenlerin 12 eylül de neler oldu konusunda biraz kitap okumaları gerekmektedir.

  (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  9 -5 ... barneygumble
 5. 5.
  chp'ye degil de deniz baykal'a acilmasi gereken davadir. adamin yolsuzlugu filan da yok ki bi dava acsak da sol kesim rahat bi nefes alsa, refaha kavussa. bitirdin solu be adam!
  6 -1 ... kopush
 6. 6.
  genel başkan deniz baykal'a siyaset yasağı istemini de içermesi ve mahkumiyetle sonuçlanması durumunda, ilgili ilgisiz her olumsuz durumda chp'yi eleştiren, kıçlarında basur çıksa deniz baykal'dan bilen ampul kafalıların oyuncaklarını ellerinden alacak dava.
  3 -3 ... oyuna devam
 7. 7.
  olmayacak olandır.

  chp bu ülkenin annesiyle zorla ilişkiye de girse ka-pa-na-maz! çünkü atatürk'ün partisidir o. o en iyisidir. bakmayın siz... son 50 yıldır seçilemiyorlar ama onlar bu ülkenin gelmiş geçmiş en kral partisi. halk cahil mirim ondan seçmiyor bu adamları. akpliler odun kömür dağıtarak oy topluyorlarmış ama... sen salak mısın sen de dağıtsana. neyse gençler açılmaz öyle bir dava hatta atatürk'e alenen küfür etseler, misal "atam senin ben..." deseler yine kapanmaz.
  4 -4 ... libra
 8. 8.
  zaman gazetesinin haberinden hareketle açılması beklenen dava. ancak şöyle bir olay varki deniz baykal o konuşmayı tbmm'ye değil, partisinin grup toplantısında yapmıştır. yani tam anlamıyla bir kamu alanında yapmamıştır. sınırlı destekçisi olan bir partinin grup toplantısında yapmıştır. şöyle desem daha yeri olur -arkadaş arasında- yapmıştır konuşmayı.

  peki hukuk devletinde yaşıyorsak bu dava açılmalı der isek o zaman kendimize sormalıyız "kendi aramızda da dinden konuşamayacaksan ne zaman konuşacaz?". aklımızdaki hukuk devleti örneği bu mu? kendi aramızda bile "laiklikten" dolayı din konuşmayı yasaklayan?
  4 -3 ... in tyler we trust
 9. 9.
  ihtimali olmayan bir hadise.

  (bkz: oha be prekazi)
  (bkz: yok artik lebron james)
  (bkz: burasi turkiye)
  (bkz: yok oyle)
  1 -3 ... ersin34
 10. 10.
  chp'nin türk anayasına ters düşmeyeceği ve laik, üniter yapıyı her zaman koruyacağı düşünüldüğünde imkansız olan durum.
  3 -5 ... saparmuradniyazov