1. ?.
    rauf tamer'in iki hafta önce bir köşe yazısında belirttiği realite. bakü tiflis ceyhan boru hattının açılışından sonra bu yorumu yaparak ilginç bir realiteye imza atmıştır.
    6 -13 ... palta
  2. ?.
    chfnin ilk değişmez genel başkanı* bütün çeşmeleri yapmıştır,gerisi boştur..
    20 -8 ... intensivecare
  3. 1.
    (bkz: cumhuriyet)

edit:
    (bkz: kıçından anlamak)
    3 -3 ... shakesbeer
  4. 2.
    rauf tameri'n yanıldığını bugün öğrenmiş bulunmaktayım. boğaziçi köprüsü'nün açılışını efsane lider, büyük devlet adamı, parlementonun en şerefli insanlarından olan bülent ecevit yapmıştır. tesadüf de olsa kurdeleyi o kesmiştir. ama şu da bir reailtedir ki taş üstüne taş koymamış chp boğaziçi köprüsü proje aşamasındayken yapılmasın diye imza toplamış, bülent ecevit ise "ne köprüsü zap suyunda bile köprü yok" diye ilginç bir gerekçe sunmuştu. *
    6 -7 ... palta
  5. 3.
    türkiye cumhuriyetini kuran, türk devrimini bizzat yapan, atatürk'ün partisi için tarihi son 25 yıldan ibaret gören balık hafızalılar tarafından söylenmiş anlamsız laf öbeği...
    10 -3 ... cartman
  6. 4.
    açılan diğer her şeyin kimin, hangi partinin varlığı sayesinde olabildiğini gözden kaçıran ya da görmezlikten gelen bir sığ düşüncenin sahip olduğu yanılgı.

neyzen'i hatırlatır biraz.

Sen anandan yine çıkardın amma, Baban kimdi bilinemezdi...

bu topraklardan yine akardı petrol amma, üzerinde yaşayan kimdi bilinemezdi...
    8 -4 ... bahdeniz
  7. 5.
    (bkz: çeşme vardı da biz mi açmadık)
    2 -4 ... no promise
  8. 6.
    (bkz: açanların faturası ıkı katı artı ekmege yıne zam) *
    3 -1 ... no promise
  9. 7.
    hemen belirteyim dedim baslıgı gorunce.
    1. chp ye oy verıyorum bunun en buyuk nedeni ataturkun kurdugu parti.*
    2. goz boyamak var ya ahanda her gun onu goruyorum.bir bostancı- tuzla sahılımız var ki daha dogrusu kadıkoye kadar uzanıyor her neyse bır sahıl pırıl pırılken neden illa ki yenılenır gereksiz seyler yapılır iste goz boyamak diye ben buna derim.cesme denen sey aslında kendi milletimizdir.
    3. cesme yapmaya ne gerek vardır ki ahanda hepimiz cesmeyiz ak parti harıl harıl iciyor bizi.
    10 -3 ... ümit
  10. 8.
    chp sadece atatürkün değil türk cumhuriyetinin partisidir,ama uzun süredir bi halt yememesini eleştirmek isteyenleri atatürkçü deilsiniz diye eleştiren ve oldu o zaman bu cumhuriyetide atatürk kurdu eleştirmeyelim mi diyen benim yazdığım başlık.deniz suyu içilmiyor chp zaten bi memba faydalanmayan ve faydalanmayı engelleyen tıpa var *
    4 -1 ... thiothrix