1. .
  chp tabanının, burjuva karaktere sahip insanlardan oluştuğu gerçeğidir.

  en son olarak çarşaf yırtma gibi bir eylem gerçekleştiren küçük burjuva(orta sınıf; memur, devlet çalışanı, öğrenci durumu iyi olan insanlar) karekterine sahip kişiler bu gerçeği bizlere tekrar göstermiştir. insanların dini düşüncelerine ve giyim kuşamına karşı gerçekleştirilen bu yobazca eylemi kınamayı bir borç biliyorum. tanrıya inanmıyorum. evet inanmıyorum ama insanların giyimine kuşamına laf etmeyi de kendime yakıştıramam. ordaki kadınların bir özelliği dikkatiniz çeksin. bu özellik; kendilerinin kuaförlü ve makyajlı olmalarıdır. bilindiği üzere evinde bir lokma ekmek bile bulamayan nice insanımızın olduğu ülkemizde chp'nin halka hitap ettiğini düşünmüyorum. chp ülkemizi 5'te 1'den az olan orta sınıf ve burjuvaziye hizmet eden, onların bir kurumu görünümünde duran bir oluşumdur. oraya takılan gençlerde de aynı durum mevcut. bu orta sınıf her şeyi kendilerinin bildiğini ve insanları kendilerinin yönetebileceği algısına sahipler. bu darbeci zihniyette de mevcuttur, ki darbeciler de burjuva ve orta sınıf insanlara mensup chp'nin desteğini alan insanlardır.

  anlayacağınız chp bir parti olarak oy potansiyelini arttıramaz. arttırabilir de. bu artmanın sebebi de siyasi çıkmazlar ve yanlışlıklardan kaynaklanabilir. akp'nin yaptığı bir örnektir buna. insanlar akp'nin yanlış politikaları üzerine böyle bir seçenekte bulunacaklar ama chp'nin de bir kirli örgütlenme olduğunun bilincinde olmayacaklar. evet ne yazık ki chp, mhp, akp gibi paritlerin bizim ezilen halkımıza hiçbir fayadası olmayacak. her zaman olduğu gibi siyaseti ve yönetimi yine orta sınıf elinde bulunduracak. halkımız ise ezilmeye devam edecek...

  edit: sözlük insanının genel karekteristik özelliği işçi sınıfına dahil olmamaları. bunun getirdiği bir karşı görüş olarak tabiki de entrym hoş olmayacak. ne yazıkki bu bir gerçek.
  2 -3 ... total dictionary converter
 2. .
  bugun ataturkculer ogretmen olup doguda ders veriyorlar zor sartlarda yasiyorlar ama onurlu ce serefli bir yasam suruyorlar ozgur bir yasam suruyorlar bence kiskanilan bu.

  o ortuyu chp li kadinlar turk kadinlari 600 yil zorla takti seriat adli ilkel arap sistem kadinlarimizi ezdi onlarin kendine guvenini cignedi.

  bugun turk kadini o ortuyu yirtip molalarin suratina atiyorlar. bir daha o ortuyu zorla turk kadinina giydirmeyecektir kimse.

  edit: hayir fakir olmak salak olmak cahil olmak ulkemde guzel ozeliklerin basinda geliyor.

  ne yapsinlar 10-15 cocuk mu yapmaya baslasinlar?

  kendi kizlarini mi oldursunler?

  sizin beyninizi sevim.
  -1 ... scurtel
 3. .
  bir örnek olarak;

  http://www.radikal.com.tr...AGE=1&Date=03.03.2010
  ... total dictionary converter
 4. .
  chp sosyal demokratsa burjuva onunla birlikte olmaz, peki ya chp sosyal demokrat değilse? (bkz: çelişki)
  ... la maison bleu