bugün

deniz baykal sol görüşü savunmadığı için chp kaybediyor diyerek destek verdiğim önerme. *
bunun yanında halkın sol'un ne anlama geldiğini bilmediğinden oy kaybediyor. allah aşkına dışarı çıkıp sorsam, işçi çocuğuna sorsam, köylüye sorsam kaç tanesi size solun tanımını yapabilir tanımını yapmasın ana hatlarını söylesin!
sol-sağ arası farkı söylesin ama diyorum suç chp'de, suç bende, suç solcuyum diyenlerde.
bu devirde askerin kafasına göre darbe yaptığı bi muz cumhuriyeti gibi akp gelirse darbe olur diyerek halkın beynine korkuyu nüfuz ettiren bi zihniyet elbette ki sol olamaz. chp sol parti olmadığı için benim oyumu kaybetmiştir. millet korku değil icraat beklemektedir ve chpnin yapması gereken ilk icraat baykalın parti başkanlığından ayrılmasıdır.
gurbetçi vatandaşlarımızın yurt dışında sol partileri, türkiye de ise sağ partileri tercih etmesinden anlaşılacak durumdur.
belki de "chp" deniz baykal in solcu olmamasindan kaybediyor denebilir. (bkz: artik birakmasi ve chp yi rahatlatmasi gerekir) (bkz: ufuk hocam olabilir mi)
herşey sevgili deniz baykal yüzünden... umarım artık istifa eder de chp yi iktidarda görürüz.
onder sav, onur oymen , deniz baykal gibi isimler yuzunden kaybediyor.

Solcularin artik bu adamlari sokakta sallandirmasi gerek!
(bkz: chp diye bir parti olmadığı için kaybediyor) şeklinde düzeltilmesi gereken başlıktır.
yanlış bir düşüncedir. baykal genel başkan olduğu için olmalıdır.
hiç konuşmasaydı eminim daha çok oy alırdı.
ozellikle mhp saflari ile birle$erek statukoculugun , muhafazakarligin ve ulusalciligin allahini yaparak ayrica dunyanin degi$tigini farketmeyerek yaptigi i$tir.
hiç ii muhalefet yapamadılar.solculuk zihniyetinin kaybolması ve aşırı eleştiriye dayalı siyasetleri nedeniyle bu haldeler.
yanlı ve yanlış bir önermedir..

chp sol parti taklidi yapan sağ parti olduğu için kaybediyor..
chp ne sol ne sağ boyle ibne gibi bir başkana sahip olduğu için kaybediyor.

Rte'den zerre haz etmesemde bazen bir laf koyuyor bozum ediyor baykal'ı oh cuk koymuş diyorum.

baykal gitsin chp oylarını ikiye katlar. hemde sol parti olma yolunda büyük bir adım atmış olur.
tarihinin hiç bir döneminde sol bir parti olamamış, sosyal demokrasiyi sol diye yutturmuş siyasi partinin geldiği durumdur. doğrudur. olması gerekendir.
aslında sadece sol olmadığı için değil,her kongre ve kurultayda yumrukların konuştuğu,burunların kanadığı,küfürlerin savrulduğu bir parti olduğu için de kaybediyor.

bu kadar rezillik dolu bir partiyi hala atatürk zamanındaki chp olarak zikretmeleri de ayrı bir olay tabii.
301 de yapılan degişiklige mhp ile birlikte karşı bir sol parti, sol mu faşist mi belli degil, zira tüm darbe hazırlıklarını destekliyor, başbakanı sık sık seni ben bile kurtaramam haysiyetsizliginin içinde uyarıyor, yani, anlamayanlar için, başbakanı asmakla tehdit ediyor, 28 nisan bildirilerine zemin hazırlıyor, 367 kararına zemin hazırlıyor, cumhurbaşkanlıgı seçimini kaos a sokuyor, ırak a yapılacak operasyonu zamansız yapsın diye hükümete baskı yapıyor, son olarak ta başta belirttigim 301 de yapılan, muglak ifadelerin netleştirilmesi girişimine kökten karşı, ergenekon hakkında henüz konusmuş degil, dansıtay saldırısını hala müslümanların yaptıgını basın karşısında pişkince hala ifade ediyor, rahmetli mumcunun eşini ise hiç anlayamıyorum, eşinin cinayetinde etkin olmak için siyasete girmesine ragmen, eşinin cinayetini çözecek davaya hala bir açıklama yapmış degil.