bugün

akp'nin kömür yardımı, erzak yardımı yapmasına nazire olarak yapılan yardımdır. nereden buldularsa artık.

not: maalesef yapılan yardım ters tepmiştir. dağıtılan beyinleri hemen kullanmaya başlayan halk chp'ye oy vermekten vazgeçmiştir.
akp nin verdiği makarnaların bozuk olduğu gerçeğini ortaya çıkarır. acil servise gidilip mide yıkanması tavsiye edilir.
insanın aklına bir hikayeyi getiriyor bu durum. aslında chp'lilerin akıla ihtiyaç olduğunu da gösterir.

Olay bir üniversitede hoca ile bir öğrenci arasında geçer. Öğrenci yemekhanede boş yer bulamadığı için hocasının masasına oturur.
Hoca durumu kabullenemez ve çocuğa, ''öküzlerle kuşlar bir arada oturamaz'' der.
Öğrenci hiç bozuntuya vermeden ''o zaman ben uçayım'', der ve kalkar.
Hoca durumu içine sindiremeyince öğrencinin sınavından kalması için elinden geleni yapar. Ama öğrenci soruları eksiksiz cevaplandırır.

Bunu üzerine hoca, ''sana bir soru soracağım'', der ve şu soruyu sorar:
Yolda karşına iki kese çıktı, birinde akıl diğerinde para var, hangisini alırdın?
Öğrenci tereddütsüz, 'parayı alırdım' deyince hoca, 'ben olsaydım aklı alırdım', der.
Öğrenci karşılık verir, ''doğaldır insan neye ihtiyacı olursa onu alır…''

Çıldırmak üzere olan hoca, öğrencinin sınav kâğıdına büyük harflerle ÖKÜZ yazar ve öğrenciye verir.
Odadan çıkan öğrenci bir kaç dakika sonra gelip seslenir;
Hocam imzanızı atmışsınız ama notum nerede?

(bkz: chp beyin dağıtırken yapılabilecekler)